Baştan Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, Gaziantep’te matbuat mensupları ile buluştu Açıklaması

Yeniden Bolluk Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, öz reisicumhur adaylarını çıkaracaklarını bildirdi.

Erbakan, Gaziantep’teki tıpkısı otelde planlı programda, mazi gerçekleştirdikleri, partilerinin diyar kongresinin ömre bedel olmasını diledi.

Açıklanan soylu erki tahaccüm rakamlarının gerçeği yansıtmadığını sav eden Erbakan, bulunan kazançlı tabloyu bu milletin türe etmediğini, bu nedenle öğür adına göreve istekli olduklarını kaydetti.

Muhalefeti de eleştiren Erbakan, “Zaman İstanbul Büyükşehir Belediyesinde iktidarı eleştirdiğiniz uygulamaları kendiniz yapıyorsunuz. ‘İktidar yüzde 8,60 faizle dolar vecibe alıyorsun, böyle nâr mi olur’ diyor, kendisi yüzdelik 10,50 faizle dolar borç alıyor. Borcu alıyorsun bunun faizini birlikte belediyenin vatandaşa verdiği hizmetlere zam yaparak vatandaştan çıkarıyorsun.” diye konuştu.

Fatih Erbakan, “Partisinin iki koalisyonda üstelik meydan almadığı hatırlatılarak, 3’üncü tıpkısı ortak yönetim düşünücü müsünüz?” sorusuna şöyle karşılık verdi:

“Bugün 6 benzemez dediğimiz, masada birbirine benzemez partiler, henüz geçmiş ayrımsız tanesinin saylav ‘HDP’ye vekâlet bile verebiliriz’, diğer partinin mebus ‘hakeza ayrımsız özdek asla gayrimümkün, tığ terör örgütünün gölgesinin düştüğü yerde birlikte olmayız’ diyor. Nedeniyle bu benzemezler tıpkısı görevdaşlık oluşturmuyor ve tamlık aksine birlikteliklerinden fayda gelmiyor. Seçme iki tarafta bilcümle ortaklar birlikte uymazlık görüyor. Halbuki birbirine mail partiler söz misali seçmenin esen partiler olarak nitelendirdiği partiler ayrımsız araya gelirse aynı sinerji doğabilir demiştik. Bizim bu uyarılarımıza, fikirlerimize haddinden fazla fazla kulak vermediler ve şu anda bu 6’lı masayı yürütmeye çalışıyorlar. Biz da zaten hazırlıklarımızı, çalışmalarımızı zat başımıza kendi ismimizle seçime soldurmak üzere sürdürüyoruz. Tabi bu durumda kendi reisicumhur adayımızı dahi kendimiz çıkartacağız.”Share: