Batman Üniversitesinde gönüllüler depremzedeler için giysiler hazırlıyor

Batman Üniversitesi Maharet Bilimler Iz Yüksekokulu Giysi Üretim Programı yapı atölyesinde depremzedeler üzere muhtelif giyecekler dikiliyor.

“Asrın felaketi” namına nitelendirilen eşkal üsleri Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin peşi sıra afetzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla hesaplı çalışmalara Batman Üniversitesi bile destek veriyor.

Batman Üniversitesi hat kampüste mevcut Teknik Bilimler Çığır Yüksekokulu Çul Üretim Programı oluşum atölyesinde bir araya gelen gönüllü üniversite öğrencileri, mezun öğrenciler ve nesiç çalışanları depremzedeler üzere eş ve er bağırsak giyim, torunlar amacıyla de tişört üzere ürünler dikiyor.

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Çipo, depremin geçmiş gününden itibaren zelzele bölgesindeki yaralara deva gelmek amacıyla çalıştıklarını söyledi.

Üniversite yerine hareket bölgesine 2 tır müzaheret, likit sabun, hıfzıssıhha malzemeleri ile iş makinelerinin gönderildiğini tamlayan Çipo, imkanları dahilinde depremden etkilenen vatandaşlara havari olmaya çalıştıklarını kaydetti.

Üniversite bünyesinde mevcut nesiç atölyesinde üstelik depremzedeler amacıyla giyim kuşam dikildiğini anlatım eden Çipo, şöyle konuştu:

“Depremzedelerimizin giyim ihtiyaçlarını durdurmak için iş yapıyoruz. Hocalarımızın, tedris görevlilerimiz koordinesinde, gönüllülerimiz ile üniversitemizin imkanlarıyla armağan yapılan kumaşlarla ürünler hazırlanıyor. Batman’da birbirinden kıymetli ve özverili firmaların ve hocalarımızın destekleriyle bu çalışmaları sürdürüyor olmanın onurunu yaşıyoruz.”

Share: