Batman ve Şırnak’tan yer sarsıntısı bölgesine yardımlar sürüyor

Asrın felaketi” adına nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen iller üzere Batman ve Şırnak’tan toplanan müzaheret malzemeleri hareket bölgesine gönderildi.

Batman’ın Hasankeyf ilçesinde ilçe ve belediye koordinesinde toplanan besin, battaniye, akarsu, ısıtıcı, kişisel hijyen ve kovanlık malzemelerinin yüklendiği tır yer sarsıntısı bölgesine uğurlandı.

Batman Üniversitesi akademisyenleri, öğrencileri, İl Müftülüğü ile Türkiye Ilmek Vakfı Batman Şubesi, diyanet görevlileri de hazırladıkları yardımları Adıyaman’a gönderdi.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde görev işleyen personel üstelik 500 koşa kişilik battaniyeyi, 516 koli suyu, 220 koli meyve suyunu, 440 koli sütü, 220 karton bebe bisküvisini, 220 konserve balığı, 360 çorabı, 100 polar boyunluğu ve 20 yastığı AFAD ekiplerine teyit etti.

Şırnak

Şırnak’ta benzeri araya gelen kadınlar, depremzedeler üzere tandırda tahminî 5 bin atlatmak hazırladı.

Ekmekler, paketlenerek yer sarsıntısı bölgesine gönderildi.

Ekmek pişiren kadınlardan Sebahat Denizköpüğü, birlik ve el birliği için herkesin üzerine düşen görevi hesabına getirmesi gerektiğini belirterek, “Biz de kadınlar namına çorbada tuzumuz olsun dedik. Onların durumunda tığ da olabilirdik. Rabb’im bire bir elan bu acıları yaşatmasın. Cenabıhak onların yardımcısı olsun.” ifadelerini kullandı.

Hatice Aktuğ üstelik “Çevrim kardeşlik günüdür, üzücü hepimizin acısıdır, değme tip desteği sağlamaya hazırız.” dedi.???????

Share: