Batman’da sünger ve yün satan hareket yeri yangında kullanılamaz arkaç geldi

Batman’ın Çarşı Mahallesi’nde aynı işyerinde çıkan hararet gocunmak kırcı anların yaşanmasına sebep oldu. Dumanı kilometrelerce öteden görülebilirken, sünger ve yün satan işyeri kullanılamaz kuzuluk geldi.

Alınan bilgilere bakarak, minval Çarşı Mahallesi İkinci Cadde olarak bilinen bire bir işyerinde yangın imdi. Sünger malzemesi satan işyerinde cuşuhuruş kısa sürede kül işyerini sardı. Yangının ayırt edilmesi konusunda işyeri sahibi ve çevredeki vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi.

Kısa sürede fenomen hesabına mevrut Batman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne vabeste ekipler, yangına farklı noktalardan müdahale etti. Yangın gayrı işyerlerine sıçramadan arama altına alınarak söndürüldü. Batman İl Inanma Müdürlüğüne sınırlı ekipler, çevrede güvenlik kordonu oluşturdu.

Batman Belediyesi Komutan Yardımcısı Muzaffer Özkan ve kâh ünite müdürleri ile yangının çıktığı yere giderek coşkunluk sönüm çalışmalarını bizzat strateji etti. Cuşuhuruş bodur sürede söndürülürken, yangının çıktığı işyeri kullanılamaz hale geldi. Cuşuhuruş sönüm çalışmalarında ise çevrede bazen dükkanlar da dumandan etkilendi. – BATMAN

Share: