Bayburt’ta 2022’nin önce 7 ayında meydana gelen 168 gidiş geliş kazasında 146 yaşama yaralandı

2022 yılının geçmiş 7 ayında yaşanan trafik kazalarının bilançosu açıklandı. Açıklamaya bakarak, Bayburt’ta meydana gelen trafik kazalarında 146 can yaralanarak hastanelere kaldırılırken hayatını kaybeden olmadı.

Güvenlik Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı’ndan alınan bilgiye göre, 2022 yılının evvel 7 ayında Türkiye genelinde meydana gelen 268 bin 814 gidiş geliş kazasında bin 180 kişi hayatını kaybederken, 158 bin 222 kişi yaralanarak hastanelere kaldırıldı.

Açıklanan verilere göre, geçtiğimiz Orak Ayı ayında ki ilçe bilançosunda Bayburt’ta, 19 yaralamalı ilçe meydana geldi. Kazalarda 61 hayat yaralanarak hastaneye kaldırılırken hayatını kaybeden olmadı.

Orak Ayı ayında Bayburt İl Güvenlik Müdürlüğü Trafik Bakı Şubesi ekiplerince 22 skor maddi hasarlı gidiş geliş kazası üstelik kayıtlara geçirildi. 2022’nin geçmiş 7 ayında Bayburt’ta, 78 yaralamalı kaza meydana geldi. Bu kazalarda hayatını kaybeden olmazken, yaralanan 146 kişi üstelik hastanelere kaldırılarak otama altına alındı. Yılın geçmiş 6 maaş döneminde ise şehirde 90 nüsha maddesel hasarlı trafik kazası kayıtlara geçti.

Gidiş Geliş kazalarında en kesif görülen çoban hatalarının ise çevirici hızını misil, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak, uç, derbent ve kaplamanın ev olduğu yerlerde intikal önceliğine uymamak, şerit strateji ve tahrif kuralına uymamak, arkadan zedelenmek, bölüm kurallarına uymamak, al ışık veya görevlinin ‘dur’ işaretinde durmamak, anahtar giremez gidiş geliş işareti bulunan yerlere buyurmak, geçici ve meslek geçitlerinde yavaşlamamak, yayalara geçiş üstünlüğü kesmek, alkollü olarak miftah eksiltmek, katmerli hızlı hızlı komütatör örtmek, geçme yasağı olan yerlerden koymak ve falsolu şekilde yahut yasak olan yerlere park etmek olduğu kaydedildi. – BAYBURT

Share: