BAYBURT’TA DEPREMZEDE TORUNLAR CİRİT YARIŞI İZLEDİ, ATLARA BİNDİ

KAHRAMANMARAŞ merkezli 11 ilde yıkıcı etkiye illet olan depremler sonrası Bayburt’a mevrut aileler ve çocukları amacıyla cirit müsabakası organize edildi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Bayburt Belediyesi’nce Bayburt Süvari Spor Kulübü’nde planlı organizasyonda aileler, cirit yarışlarını izledi. Heyecanlı güzeşte müsabakaları izleyen ayrıntılar, yarışma sonrasında birlikte ağababa binerek dörtköşe zaman geçirdi. Farklı şehirlerden gelen depremzedelere etkinlik sonrasında Bayburt’un yerel lezzetlerinden kavurmalı kavut çorbası ağırlama edildi.

Bayburt Belediye Reisi Hükmü Pekmezci, kente mevrut depremzedeleri genişlik gür şekilde ağırlamaya çalıştıklarını söyleyerek, organizasyonda kayran alıp çocukların yüzünü güldüren kulüplere da teşekkürname etti.

‘CİRİT SPORUNU HADDINDEN FAZLA SEVDİM’

Depremin vurduğu Gaziantep’ten ailesiyle alay malay Bayburt’a gelip etkinlikleri izleyen Ethem Deniz dahi (11) at binerek sevinçli fasıla geçirdiğini belirtti. Bahir, ‘Cirit Oyunu sporunu çok sevdim. Herkese referans ederim’ diyerek konuştu. Cirit yarışlarını izleyen Şerife Ahsen Bülbül (12) ise, bu sporu haddinden fazla beğendiğini, ağababa binerek dahi haddinden fazla eğlendiğini söyledi.

Share: