Bayburt’ta hararetli yetim çocukların ihtiyaçları karşılanıyor

Bayburt Vakfı Başkanı İsrafil Kahraman ve beraberindeki üyeleri, Vali Cüneyt Epcim’i mülakat etti.

Bayburt Yetişek Hars ve Hizmet Vakfı öncülüğünde değme yıl yapılan proje ile Bayburt’ta hareketli babasız çocukların yekpare ihtiyaçları karşılanıyor. Tahminî 350 yetimin bulunduğu kentte, hesaplı çalışmalarla belirlenen çocuklar Bayburt Vakfı eliyle ayakkabı elbise ve ayrıksı ihtiyaçları giderildi. Bayburt Valiliği öncülüğünde Beklenti Derneği aracılığı ile dağıtılan yardımlarla kentte eytam ilkin olmak için bir nice yardıma muhtaç ailenin ihtiyaçları gideriliyor.

Her sene yaklaşık 1000 darülfünun öğrencisi ve 150 saklayan öğrenciye burs veren nakit, şehirde dönemsel besin ve kırtasiye yardımları ile hizmetlerine devam ediyor.

Başkan İsrafil Yiğit burada yaptığı açıklamada, “Kahramanlar diyarı yiğitler otağı şehrimizde hizmetlerimizi artırarak devam ettireceğiz. Valimiz Cüneyt Epcim’e kullanılmamış projelerimiz ile müteallik banak yaptık. Bayburt Vakfı yedisinden yetmişine Bayburt’un ve Bayburtlunun hep emrinde olacak. ” diyerek konuştu.

Ilbay Cüneyt Epcim ise, “Bayrı şehrimize daima yapılan yardımlar ve çalışmalardan dolayı memnuniyetimi iletiyor, Bayburt Vakfı Başkanı İsrafil Kahraman ve Para Sedir üyelerine teşekkürname ediyorum.” dedi. – BAYBURT

Share: