Baykar uçak mühendisi Tarık Kesekci kabri başında anıldı

Bursa’dahi güzeşte sene trafik kazasında hayatını kaybeden Zihayat İHH gönüllüsü, Baykar uçak mühendisi Tarık Kesekci için Nevşehir’deki kabri başında yâd töreni düzenlendi.

Dinç İHH Nevşehir Teşkilatı eliyle Taşlıbel Mezarlığı’nda gerçekleştirilen programda, Kur’an-ı Koçak okundu.

Genç İHH Nevşehir İl Sorumlusu Mehmet Patent Tural, Kesekci ve beraberinde hayatını kaybeden güre arkadaşlarını yağmur ve minnetle andıklarını belirtti.

Kesekci’nin 26 almanak ömrünü sükse ve iyiliklerle donattığını kaydeden Tural, “Nazik, kibar ve ermiş tıpkısı yürüyüşle dört yiğidimizi geçen yıl bugün toprağa vermiştik. Rabbimizin merhametiyle alım satım ettiğine ve şüheda zümresine yazdığına şüphemiz bulunmayan.” dedi.

Kesekci’nin yakınları ve vatandaşların üstelik katıldığı izlence duayla sona erdi.

İstanbul Güre İHH’nin Bursa’bile düzenleyeceği Uygulayım Bilimi Kampı’na süzülmek üzere yola sâdır gençlerin bulunduğu makine, 27 Teşrinisani 2021’de İstanbul- İzmir Otoyolu Selçukgazi Viyadüğü mevkisinde M.H’nin kullandığı tıra arkadan çarpmıştı.

Kazada, İstanbul Taze İHH Başkanı ve Türk Telekom selen mühendisi Kaan Müştehi Tığlı (25), Genç İHH personeli Muratcan Kaya (21), YediHilal Teknoloji Takımları Sorumlusu Yusuf Taha Göktaş (22) ile Baykar tayyare mühendisi ve İHH gönüllüsü Tarık Kesekci (26) hayatını kaybetmişti.

Share: