BBP lideri Destici, SELIM Öğür-HDP görüşmesini yorumladı: Daha geçmiş dahi HDP ile görüşmeler gerçekleştirildi, şu andaki nitelik yadırganmıyor

Nazik Irtibat Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Haberler.com YouTube kanalında Umumi Nişane Yönetmeni Av. Bedia Teymur ve Veri müdürü Vukuf Kızıltepe’nin sorularını yanıtladı. Destici programda hem bağırsak siyasa hem bile iktisadi gelişmelere ait majör değerlendirmelerde bulundu. Destici’nin değerlendirmede bulunduğu konulardan biri de YANLIŞSIZ Öğür ve HDP beyninde başörtüsü teklifiyle ilişik mülakat oldu.

“YANLIŞSIZ PARTİ ELAN EVVEL ÜSTELIK MÜLAKAT YAPTI”

Destici, AK Parti’nin Meclis’te daha ilk bile HDP ile görüşmelerde bulunduğunu belirterek, “AK Fırka, Sedir çatısı altında daha önce üstelik HDP ile görüşmeler gerçekleştirdi. Bu nedenle şu andaki buut yadırganmıyor. Yaşadığımız molekül, 6’lı masanın görüşmeyi istismar etmesidir” ifadelerini kullandı.

“AYKIRILIK, KENDİ ÜZERİNDEKİ SÖYLEMİ KOVMAK İSTİYOR”

Destici, konuyla ait sözlerini şöyle sürdürdü: “Mugayeret üstünde şöyle bir alacak var. Siz Ankara’yı, İstanbul’u, Adana’yı ve Mersin’i HDP oylarıyla kazandınız. Onlar dahi buna karşı “Bakın DÜRÜST Tümen birlikte görüşüyor” diyorlar. Tamam de DÜRÜST Fırka senin üzere seçme işbirliği ya birlikte konvansiyon yapmıyor. DÜRÜST Tümen’nin yaptığı, kanunuesasi değişikliği teklifinin Meclis’te grubu olan bire bir parti ile benimsemek. Ha ben BBP lideri Mustafa Destici adına gitmem.”

Share: