beden eğitimi dersi için ilişkin düzlük talip öğrenciye Vekil Özer’den sevindiren bili

Ordu’üstelik, ortaokul öğrencisi Eva Kara’nın okulunun bahçesinde beden eğitimi dersi üzere tutkun kayran talebi düzlük üzerine Milli Yetişek Bakanı Mahmut Özer’in talimatıyla düzentileme başlatıldı.

Altınordu Eskipazar Ortaokulu 7. derslik öğrencisi Eva Kara, okullarında beden eğitimi dersinde kullandıkları spor sahasının üzerinin kapatılmasına yönelik talebini sosyal iletişim araçları hesabı üzerinden Bakan Özer’e iletti.

Öğrencinin, “Yağmurlu havalarda dışarda ders işleyemiyoruz. Bu durumdan beden eğitimi öğretmenimiz ve arkadaşlarımın tasalı. Bunun amacıyla okul bahçemize bağlı düz istiyoruz. Lütfen bu isteğimizi kabul edin.” şeklindeki mesajı üstüne Bakan Özer, yetkililere mir verdi.

Bakanlık yetkililerinin bilgilendirdiği İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Haysiyet Bekyürek ile yapım ve taşınmazlar biriminden mesul Idarehane Müdürü Erol Başar’ın okulu ziyaret ettiği ve mektepli Eva Yağız ile görüştüğü öğrenildi.

Yetkililer, Vekil Özer’in talimatları doğrultusunda okulun bahçesindeki spor sahasının mecbur arkaç getirilmesi için mücahede başlatıldığını bildirdi.

Eva Karaca, AA muhabirine, yağmurlu havalarda beden terbiyesi dersinde meşakkat çektiklerini, bunun için içtimai iletişim araçları üzerinden Icra Vekili Özer’e idea yazdığını söyledi.

Bu talebinin olumlu fiyat bulduğunu tamlayan Kişmiri, “Milli Terbiye Bakanı Mahmut Özer bu mesajımı gördükten sonra yetkililere durumu bildirmiş. Gelişmemiş süre sonraları okulumuza aynı ülfet gerçekleştirildi. Bu ziyarette birlikte ayrıca talebimi teferruatlı şekilde transport imkanı buldum. Şu anda spor sahasının kapatılmasına yönelik çalışmanın başlatıldığını öğrendim. Bu beni çokça mutlu etti. Sayın Bakanımıza çokça teşekkür ediyorum.” dedi.

Kişmiri, sahanın üzerinin kapatılmasıyla daha konforlu şekilde ibret işleyebileceklerini, bundan dolayı parçalanmamış arkadaşlarının bile bahtiyar olacağını ifade etti.

Beden eğitimi öğretmeni Sevda Köksal ise dersleri spor sahasında işlediklerini kaydederek, “Ancak sahamızın üzerinin berrak olması dolayısıyla yağmurlu ve antipatik havalarda içerde öğüt harıldamak zorunda kalıyorduk. Bu ebat çocukların akıntı alanını kısıtlıyordu ve kendileri da mutsuz oluyorlardı.” diyerek konuştu.

Eva’nın çok kudretli benzeri öğrenci olduğuna işaret eden Köksal, “Öğrencimiz spor sahasının bu fiziksel durumunu veca edinmiş. Henüz sonra toplumsal medya üzerinden Sayın Bakanımızdan böyle benzeri istekte bulunmuş. Tığ Sayın Bakanımıza Eva’yı duyduğu ve bizlere destek olduğu için çokça teşekkür ediyoruz.” dedi.

Share: