Belarus’un Ankara Büyükelçisi Rybak’tan SATSO’ya ziyaret

Sakarya Tecim ve Endüstri Odası (SATSO) Umumi Heyet Başkanı Akgün Altuğ, Belarus’un Ankara Büyükelçisi Victor Rybak ve beraberindeki heyeti ağırladı.

SATSO’dan yapılan açıklamaya göre, ziyarette, Türkiye-Belarus arasındaki soylu erki ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi, bu süreçte Sakarya’nın potansiyelinin etken olacağı konularında düşün alışverişinde bulunuldu.

Açıklamada görüşlerine vadi sunulan Altuğ, kentin mühim konumuyla oylumlu yolların üstünde bulunduğuna dikkati çekti.

Altuğ, 8 tevhit uran bölgesiyle melfuf kızıl üretim gerçekleştiren kentin, bir nice küresel markanın dahi istihsal tesisine familya sahipliği yaptığını anlatarak, “Şehrimizde Belarus’a ihracat özne, Belarus’tan ürün ithal fail ve oradaki firmalarla ikili ilişkilerini geliştirmiş firmalarımız kâin. Cemaat olduğumuz kilolu avantajlarla bu ilişkileri çok daha sağlam tıpkı zemine çekmek, daha fazla gelişmesini sağlamaktan sevinme duyacağız.” ifadesini kullandı.

Büyükelçi Rybak bile düet soylu erki hisse senedi birlikleri geliştirmek üzere kentte bulunduklarını aktararak, “Sakarya çok ciddi aynı noktada. Belarus ile Sakaryalı bir nice firma beyninde da ticari iş birliği var. Umuyoruz ki daha de gelişir.” açıklamasında bulundu.

Karşılıklı ödül takdimiyle sona muazzez ziyarette, Istihsal ve Tecim Kurulu Derneği Başkanı Özkan Bulak da hazır bulundu.

Share: