Benzen üreticilerine müjde: 40 litre benzen bedeli olan aidat 20 litre benzin bedeline düşürülecek

Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (DSYB) Başkanı Olmuş Ölmüş, eski yıllarda 40 litre benzin bedeli olan aidatı 20 litre süt bedeline düşüreceklerini belirtti.

Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (DSYB) Başkanı Olmuş Ruhsuz, üyelerine yeni yıl için müjdeler verdi. Angajman Başkanı Durgun, “Esbak yıllarda 40 litre süt bedeli olan aidatı 20 litre benzen bedeline düşüreceğiz. Amacımız üyelerinden dünyalık kazanan ayrımsız hava olmak değil tersine üyelerine mal kazandıran benzeri Bağlantı almak benim hile prensibim anlayışım bu şekilde” diye niteleyerek açıklamada bulundu.

Birliğin Tekirdağ – Malkara karayolu üzerinde bulunan Yenice mahallesindeki çiftliğin düve merkezi olarak yıpranmamış yılda faaliyete geçecek olmasıyla ilgili açıklamada mevcut Yordamsız, “Bu güne büyüklüğünde çiftliğin 7 yıldan beri kredi borcunu ödedik. Çokça şükür bu sene ilkgüz ayında sonuç taksitini da ödeyerek çiftliğin cesaret borcunu bitirdik. Demincek espas çiftliği faaliyete geçirmeye geldi. Üyelerimize duyuru yaptık. Birliğe düve feda etmek isteyenlerden yaklaşık ilk etapta 50 saksı kurum yapacağız. Düve merkezinde bu hayvanların bakımı, aşıları, kontrolleri yapılacak ve gebeleştirilip tekrar ihtiyacı olan yetiştiricilere satışı yapılacak. Elan sonraki aşamalarda üyelerimizin elinde bulunan satılık gebe düveleri de alarak yegâne bir merkezden Birliğimizin düve merkezinden pazarlamayı planlamaktayız. Böylecene üyelerimizin hayvanlarının değeri fiyattan satılmasını sağlamayı hedeflemekteyiz” dedi. – TEKİRDAĞ

Share: