Beynin merkezini şamil tümör sıhhatli gözünü kör etti… Tutkun ameliyatla sağlığına kavuştu

Beynin merkezini şamil tümör salim gözünü âmâ etti… Kapalı ameliyatla sağlığına kavuştu

ELAZIĞ – Gaziantep’te dinç ve iki sene önceki arasında kötü huylu ur tespit edilen Nahsen Nacar, bu müddet zarfına bir nice tedavi oldu fakat akıbet alamadı. Tümörden çevre sağ gözünü kaybeden Nacar, geldiği Elazığ’bile yapılan kalburüstü operasyonla sağlığına kavuştu.

Gaziantep’te durma fail Nahsen Nacar (33), tahminî 2 sene geçmiş yürümede çektiği güçlük sonrası yapılan tetkiklerde beynin ‘Mezensefalon’ adı verilen bölgesinde kötücül tümör olduğu görüldü. Bu süre içre yaşadığı şehirde birçok misil tedavi olan Nacar’ın 6 ayda aynı ortada tümörün oluştuğu belirleme edildi. Nacar’ın ailesi, araştırmaları sonrası Elazığ Mediline Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümünden Op. Dr. Mehmet Koparan ile iletişime geçti. Faziletli riskli vaka kendisine değerlendirilen Nacar, Op. Dr. Koparan ve ekibi tarafından tutkun yöntemle yapılan kudretli operasyonla sağlığına kavuştu. Hekim, hastanın afiyet durumunun bereketli olduğunu söyledi.

Görme yetisi yavaş yavaş gelmeye başladı

Yapılan liyakatli operasyonla hastanın durumunun iyiye gittiğini ifade eden Op. Dr. Mehmet Koparan, “Hastamız 2 sene ilk beyin tümörü dolayısıyla cerrahi müdahale geçirmiş. Ancak o ameliyattan sonradan iyi gözü görme kaybına uğramıştı. Ur tekrar tamamen ortada. Biz üstelik arkadaşımızın bize bu hastayı yönlendirmesiyle ameliyata aldık. Ameliyattan ilk saksı ağrısı ve başka şikayetleri mevcuttu. Önceleri bile tanısı konulmuş bir rahatsız. O görüntülemelerin üzerine biz hastayı ameliyata aldık. Ameliyattan çıktıktan sonradan hastanın normal takiplerini yaptık, herhangi problemi olmadı. Sabah muayenesini yine yaptık, sağ gözdeki muvaffakiyetsiz olan o müşahede kaybı şuanda adım adım açılmaya başladı. Tepke döndü ve şuanda parasız mukavemetli. Burada kebir olan bellek tümörlerinin gözyaşı farkı gözetmeksizin insanlara yumruk şartlara düşürebileceğini toplumun bilmesi gerekiyor” dedi.

Kardeşinin kısaca iki yıldır bu hastalıkla boğuştuğunu dile getiren Mahmut Nacar, “Rahatsızlığının olduğunu ayağından ayırt etti. Topallamaya başlayınca hızla hastaneye götürdük. Gaziantep’te yaşıyoruz. Etibba üstelik film çektiler ve ameliyata aldılar. Tedavisi oldu amma tümör büyüyormuş. Seçkin şeş ayda bir film çektik ve yetik dediler. Gaziantep’teki etibba buradaki doktoru bizi önerdiler ve geldik. Ameliyatımızı yaptık. Doktor, sağlık durumunun iyi olduğunu söylüyor” diye niteleyerek konuştu.

Share: