Bilecik’te kursiyerlerin yaptığı asar depremzedeler amacıyla münhal artırmayla satıldı

Bilecik’te planlı “Eş El Birliği Gecesi”nde kursiyerler aracılığıyla yapılan asar, geliri depremzedelere affedilmek için küşade artırmaya sunuldu.

Belediye Komutan Vekili Melek Mızrak Subaşı, Bilecik Belediyesi ile Eş Kooperatifi gelişim birliğiyle, Şeyh Edebali Firez ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen etkinlikte, depremzedelere korumak ve onların yaralarını sarmak üzere 8 Mart Acun Kadınlar Günü’nde “Avrat Tesanüt Gecesi”ni düzenlediklerini söyledi.

6 Şubat’ta meydana mevrut Kahramanmaraş merkezli depremlerin Türk milletini derinden üzdüğünü tabir eden Subaşı, “Depremle binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti, beniz binlercesi yaralandı ve depremde ailesini, yakınlarını, evlerini, işlerini ve bir nice şeyini kaybetti. Depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur, yakınlarına sarrafiye sağlığı diliyorum.” dedi.

Subaşı, depremden kurtulan vatandaşları hayata bütünleşmiş gitmek, ayrımsız nebze de olsa onların acılarını hafifletebilmek amacıyla ellerinden mevrut seçme şeyi yapmaya bitmeme edeceklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Bu geceyi alelhusus 8 Mart Dünya Amele Kadınlar Günü’nde tahsis etmek istedik. Biliyoruz kim kadınların iyileştiremeyeceği incitici, gülümsetemeyeceği hiçbir acılı bala, dokunamayacağı hiçbir kalp yoktur. Düzenlediğimiz bu gecede kurslarımızda yetişek gören kursiyerlerimizin günlerce iş vererek ürettikleri halk emeği eserleri engelsiz artırmayla satışa çıkarıyoruz. Toplanan bilcümle bağışlar yer sarsıntısı bölgesinde evlerini ve yakınlarını kaybederek şehrimize yerleşen depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılacak. Bu yardımları dahi toplumuzun en etkili mimarları olan kadınlarla gelişigüzel yaptığımız amacıyla buruk bile olsa bire bir mutluluk yaşıyoruz.”

Subaşı, gecede, çocuk kursiyerin yaptığı besili boya tablosunu meydanda artırmada bire bir mahiye maaşı karşılığı aldı.

Açık artırmada, semiz boya ve karaca kalem tablolarının yanı sıra Atatürk tablosu, el işi ve tabak üzerine kenarlı figürlerin bulunduğu bir nice eser satışa sunuldu.

Share: