Bilecik’te mermer fabrikasından arakçılık yaptığı iddiasıyla tıpkı şüpheli tutuklandı

Bilecik’in Söğüt ilçesinde mermer fabrikasından külte zer, döviz, ziynet eşyası ve nadir evrak çaldıkları iddiasıyla yakalanan 4 şüpheliden 1’i tutuklandı.

İlçede cıvıltı gösteren mermer fabrikasına giren 4 zanlının, hisse senedi yerindeki polat kasadan 4 külçe altın, 1 milyon lira mesabesinde ziynet eşyası, mütenevvi döviz ve çekleri çaldıkları ihbarı üstüne mesai başlatıldı.

“Kasa Operasyonu 3” kapsamında İl Inanma Müdürlüğü Düzenlilik Ofis Müdürlüğü ekiplerince Bilecik, İstanbul, Bursa ve Sakarya illerindeki 5 bin 800 dakikalık görüntüler tetkik altına alarak serbest çaplı faaliyet yapıldı. Asayiş ekipleri, şafak operasyonuyla suça karıştıkları tespit edilen C.Y. ve F.Y’yi Bursa’da, İ.Y. ve Ü.Y’yi İstanbul’da yakaladı.

Söğüt’e getirilen şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye sevk edildi. Zanlılardan İ.Y. tutuklanırken farklı şüpheliler azade bırakıldı.

22 Temmuz’da düzenlenen “Sandık Operasyonu 1” kapsamında O.G.A, M.A, K.A ve T.A. İstanbul’da yakalanarak Söğüt’teki adliyeye sevk edilmişti. Şüphelilerden O.G.A. ve M.A. azade mevdu, K.A. ve T.A. tutuklanmıştı. “Kasa Operasyonu 2” bile O.G.A, B.T, V.Ç, E.C ve D.A, çıkarıldıkları adli mercilerce cezaevine gönderilmişti.Share: