Bilen Öztürk, Samsunspor ile kariyerinde 4. yol eğin lige kızışmak istiyor

– Alim Öztürk, Samsunspor ile kariyerinde 4. öğün ense lige pekişmek istiyor

SAMSUN – Samsunspor forması giyen Alim Öztürk, elan geçmiş Cambuur, Hearts ve Ümraniyespor ile kazandığı şampiyonluğu ve aynı peş lige gezinti sevincini bu sezon üstelik Samsunspor formasıyla varagelmek istiyor.

Samsunspor’un görmüş geçirmiş stoperi Bilici Öztürk kariyerindeki ilginç bire bir sükse ile dikkat çekiyor. Bilen, daha önceki top koşturduğu Cambuur takımında Hollanda Jüpiter Ligi’nden Eredivisie’ye, Hearts ile İskoçya Championship’ten Premiership’e ve güzeşte sene birlikte Ümraniyespor ile Spor Küfe 1. Yığın’den Süper Küme’e yükselme sevinci yaşadı. 29 yaşındaki futbolcu, bu sene dahi tıpkı başarıyı Samsunspor ile görmek istediğini İhlas Haber Ajansı mikrofonuna söyledi.

“Dip lige çıkma duygusu haddinden fazla evire çevire, Samsunspor ile da bu duyguyu gitmek istiyorum”

Elan ilk oynadığı 3 farklı takımla en son lige itila sevinci diri Bilen Öztürk, “Samsun’dahi haddinden fazla iyi karşılandım. Burada bana kişi evimdeymişim kabil hissettiriyorlar. Ayak Topu olarak istediğimiz sonuçları maatteessüf alamadık. Buna şansızlık diyorum. Daha ongun çalışıp, yeni hocamızla istenilen seviyeye geleceğiz. Böke olup art lige ayazlık duygusu çokça adamakıllı tıpkı his. İnşallah o duyguyu burada dahi bütün bu arada yaşarız. Hollanda, İskoçya ve Türkiye’dahi dip lige çıkma duygusunu yaşadım. Geçen yıl Spor Makat 1. Tomar’de Ümraniyespor ile böke oldum. Samsunspor’un adalet ettiği yerin Süper Tomar olduğunu düşünüyorum. O yüzden bu sene birlikte bökelik sevincinin tadını kabul etmek istiyoruz. Bu loda tezyifkâr pres. İnanılmaz benzeri uğraş var. Haricen cılız görünüyor amma o kadar kıytırık değil. Kimi Vakit kağıt üstünde ferah oyuncular benzer amma karşılaşma günü ki sunma bereketli seviyedeyse o maçı kazanıyor. Ligde çok dolgunca mücadele veren takımlar var. Bu işler sadece isimlerle olmuyor. Önümüzdeki Gençlerbirliği maçına tek düşüncemiz 3 puan. Bilcümle olumsuzluklara karşın 3 benek alıp, yolumuza bitmeme ten,mek istiyoruz” dedi.

Deneyimli savunucu Cambuur, Trabzonspor, 1461 Trabzon, Hearts, Boluspor, Sunderland ve Ümraniyespor formalarıyla toplamda 253 maçta 16 gol kaydederken, bu yıl dahi Samsunspor ile ligdeki 7 mücadelenin tamamında 90 zaman sahada kaldı.

Share: