Bingöl haberleri: Taze halterciler Avrupa Şampiyonası öncesi Nazilli’de

HALTER Zinde Avrat Milli Takımı, 23 Yaş Şeş Avrupa Halter Şampiyonası öncesi Aydınlık Nazilli’üstelik dinlenme kampı yapıyor. Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, İlçe Spor Müdürü Yiğitlik Eker ve Nazilli Belediyespor Basın Sözcüsü Ümit Özmen, Arnavutluk’un başkenti Tiran’da 15-25 Ilk Teşrin tarihleri beyninde yapılacak şampiyona öncesi millileri İsabeyli Spor Salonu’nda ziyaret etti. Ilçebay Sedat Sırrı Arısoy, ziyarette, “Milli takımımıza kamp üzere Nazilli’mizi yeğleme yazar geldiklerinden ufuk teşekkür ediyoruz. Bökelik öncesinde teşrinievvel ayının 14’üne büyüklüğünde Nazilli’de beraber olacağız. 15 Ilk Teşrin-25 Teşrinievvel tarihleri ortada Arnavutluk Tiran’de yapılacak olan şampiyonada milli sporcularımıza yüksek başarılar diliyor. Kendilerinden bile şampiyonluklar ve madalyalar bekliyoruz” dedi.

Halter Eş Milli Takımlar Başantrenörü Meliha Sarıkoca birlikte, “Nazilli’deki kampımız haddinden fazla iyice geçiyor. Bunun ortamında Şehremaneti Başkanımız Kürşat Açık Deniz Özcan’a çok teşekkürname ediyoruz. Nazilli halkı âdeta bizleri bağrına bastı. Burada çokça mutluyuz, sporcularımız çok mutlular şenlik ortamında çalışıyorlar. Burada kamp özne sporcularımız Avrupa ve Acun şampiyonalarından madalyalar kazanan sporcularımız. Tiran’bile yapılacak olan şampiyonada 7-8 kıta madalya bekliyoruz. Bunlardan sunma birkaç 3 tanesinin değerli olacağını düşünüyorum. Nazilli’nin de bize güzel geleceğini düşünüyorum. İnşallah ülkemize madalyalar ile döneceğiz. Hem Nazilli’mizi hem de Türkiye’mizi gururlandırmak istiyoruz” diye niteleyerek konuştu.

BURCU’NUN HEDEFİ YİNE MADALYA

Nazilli’nin yetiştirdiği U15 Avrupa ve Dünya şampiyonu halterci Itır İldem Gerçekden ise, “Ben Nazilli Belediyespor sporcusu adına Avrupa ve Acun şampiyonalarında ülkemize altın madalyalar kazandırdım. İnşallah Arnavutluk Tiran’bile yapılacak olan şampiyonada da zer madalya kazanacağıma inanıyorum. Ülkemizi ve Nazilli’mizi gururlandırmak istiyorum” dedi.

– Nazilli

Share: