Birçok ilden Bitlis’e gelen gönüllüler çocuklara bağış dağıttı

Yollarda Görelik Dağıtanlar Derneğinin (Defa-Sev-Der) 88 gönüllü üyesi, Bitlis’in Tatvan ilçesine vabeste Yelkenli köyündeki öğrencilere hediye verdi.

“Merbutiyet Ekspresi” projesi kapsamında Ankara’dan Van Gölü Ekspresi ile ilçeye mevrut Posta-Sev-Der üyeleri, bugün gittikleri 75. Sene İMKB Açıkgöz Çavuş Sedat Köroğlu Yatılı Nahiye Ortaokulunda etkinlik düzenledi.

Dernek üyeleri, beraberlerinde getirdikleri atkı, çizik, ellik, bot, mont, oyuncak, pusula ve kırtasiye malzemelerini öğrencilere dürü etti.

Dernek Başkanı Hayalet Kaya, gazetecilere, Vangölü Ekspresi ile Ankara’dan yola çıkıp 30 saatlik tren yolculuğu sonrası Tatvan’a geldiklerini söyledi.

Farklı illerden 88 gönüllüyle Tatvan’a ulaştıklarını anlatan Kaya, “Buradaki çocukların sosyal imkanları fazla olmaması dolayısıyla onlara unutamayacakları tıpkı aktarılma keyiflendirmek için etkinlikler düzenledik. Beniz pentür, palyaço, iskemle kapma yarışları, halat incizap ve bire bir etkinlikler yapıyoruz. Onlara hediyeler getirdik. Burada hem onlara dürü arz etmek hem birlikte domuzuna tıpkı ahit yaşatmak istiyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

İstanbul’dan gruba katıldığını belirten Esra Korkmaz de çocuklarla tıpkı arada olmaktan mutluluk duyduğunu anlatım etti.

Derneğin üçüncü etkinliğine katıldığını vurgulayan Zeynep Pavakava ise “Öğrencilerle buluşuyoruz. Onlara minik hediyeler getirerek yanlarında olduğumuzu açıklamak istedik. Çok mutluyuz. Umarım iyicene hatırat bırakırız hafızalarında. Gelecekte bizi sunturlu hatırlarlar.” dedi.

Share: