Bisikletçiler Tlos Antika kentinde yarıştı

Muğla Valiliğinin himayesinde planlı ‘Büyük Tlos Bisiklet Kriteryumu’ 4 ülkeden 44 sporcunun katılımıyla Unesco Natürel ve Kültürel Dünya Mirası geçici listesinde saha kayran Tlos Antika Kentinde yapıldı.

Seydikemer İlçesi’nin kestirmece 15 kilometre güneydoğusundaki Yakaköy Mahallesinde, dünyaca adlı Saklıkent kanyonu ile Seydikemer ilçesi beyninde, Eşen Vadisi’ne bilge konumuyla, Akrolopolü, Tiyatrosu, Bazilikası, Kronos mabedi ve tarihi stadyumuyla öne çıkan Likya Bölgesi’nin muhteşem yerleşimlerinden olan Tlos Antika Kenti, Balaban Tlos Velespit Kriteryumu ile asırlar sonraları aynı spor müsabakasına karı sahipliği yaptı.

Gençler, Elitler ve Masterlar kategorilerinde 4 ülkeden 44 sporcunun ayaklık çevirdiği yarışlar bölgedeki vatandaşlarca içten izlendi

1.8 kilometrelik parkurda 8, 10 ve 14 tur yerine yapılan Iri Tlos Bisiklet Kriteryumunda kıyasıya yarışan yarışmacılar, Antika Kentin gizemci havasında ve şanlı doğasında pedallamaktan ve Tlos antika kentinde asırlar sonrasında yapılan tıpkı spor müsabakasında düzlük almaktan çevre sonuç kademe bahtiyar olduklarını ifade etti.

Dereceye girenlerin ödüllerini Muğla Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Musa Kazım Açıkbaş, Seydikemer Şehremaneti Başkan Yardımcıları Mustafa Türkan ve Ramazan Hakikat verdi.

Yarışlarda çoluk çocuk kategorisinde Karaman GSK’dan Talha Yağmur Baltalı birinci, İzmir Velo GSK’dan Veysel Tanrıverdi ikinci ve Antalya Konyaalti Belediyesi GSK’dan Muhammed Mürtefi Büyük üçüncü oldu.

Elitler kategorisinde Mugla Karya GSK’dan Nurettin Emre Oruç bir numara, Muğla Karya GSK’dan Hazar Akkoyun ikinci ve Fethiye GSK’dan Volkan Atuk üçüncülüğü elde etti. Master kategorisinde ise Moskof İlya Romanov bir numara, Ferdi Sporcu Erkan Ünsür ikinci ve İzmir Karşıyaka Belediye SGK’dan Yusuf Demiray üçüncü oldu. – MUĞLA

Share: