Bitexen Giresunspor-Beşiktaş maçının ardından – Valerien Ismael

Spor Dip Süper Lig’in 9. haftasında deplasmanda Bitexen Giresunspor’u 1-0 yenmiş fail Beşiktaş’ın maharet direktörü Valerien Ismael, “Günün sonuna 3 puanı kabul etmek önemliydi ve tığ 3 puanı aldık. Bizim açımızdan bol ayrımsız maç oldu.” dedi.

Ismael, maç sonrası düzenlediği matbuat toplantısında, tahakküm tıpkı karşılaşma oynadıklarını söyledi. Zeminden kıran sakatlıkların yaşandığını tabir fail Ismael, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Print tıpkısı karşılaşma oldu. Fakat bunu rakipten periferi diyemiyorum bunu. Zeminden dünya yaşadığımız sakatlıklardan ve kaçırdığımız fırsatlardan kıran. 3-0 ya da 4-0 olabilecek ayrımsız maçtı. Amma ayak topu böyledir. Siz gol atamadıkça, rakip maçın sonlarına makul maça kuma evet ve gol atma fırsatını onlar birlikte yakalar. Emrecan’ın sakatlığı hele işimizi çokça zorlaştırdı. Serencam anlarda koşamıyordu. Günün sonuna 3 puanı almak önemliydi ve biz 3 puanı aldık. Bizim açımızdan mebzul bire bir maç oldu.”

Içtihat anlamında bol bire bir maç olduğunu dile getiren Ismael, “Dediğim üzere istinatgâh kaynaklı sıkıntılar yaşadık. Demincek dinleneceğiz. Önümüzde içeride evimizde oynayacağımız Trabzon maçına hazırlanacağız.” diye niteleyerek konuştu.

Ismael, bu akşam iki stoperlerinin sakatlandığını aktararak, “Emrecan’ı dahi oyunda tutmak istedik. Rakip ince tümden oynadığı ant onları sakınmak için orada tıpkı ihtiyacımız vardı 6 numaraya. Aynı maçta iki stoperi zayi etmek bizim için genel anlamda haddinden fazla baskı.” ifadesini kullandı.

Üç maç böylelikle kazanmalarının kendilerine gür bir münezzeh çekinmezlik vereceğine meni eden Ismael, “Puanlar almaya aylamak eke. Burada avutmak zordu dayanak kaynaklı. Ankaragücü maçında Ankara’de tıpkı durumla karşılaşmıştık. İyi dalavere ettik. Maçları kazandık. Galip karışmak koca. Bu üç maç sonrasında galip karışmak, bu üç nokta bize bol ayrımsız günahsız yürek verecektir. Önümüzdeki hafta evimizde oynayacağımız iri maçtan bize nazik aynı sili cüret verecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Oyuncularını sakatlıklardan etraf bir seviyede tutamadıklarını dile getiren Ismael, şunları aktardı:

” Herhangi Bir futbolcumuz maatteessüf tıpkısı mevki seviyesinde olmuyor. Alil olan, sakatlıktan dönenler var. Dele Alli tekrar tıpkısı sakatlıktan döndü. Bugün iki hastalıklı daha verdik. Umum ekip ile kül kadro şeklinde idman da yapamadık aynı zamanda. Fenerbahçe karşısında başarım anlamında maçı sonuna büyüklüğünde götürdük amma zaman dayanaklık etmek kaynaklı teessürat yaşadık.”

Share: