Bitlis’te STK’lerden “Aileni koru, ifsada dur de” açıklaması

Bitlis Uygarlık ve Eğitime Destek Platformları ile Türkiye Eş Meclisi üyeleri “Aileni koru, ifsada dur birlikte” temasıyla matbuat açıklaması yaptı.

Ulu Cami girişinde düzenlenen izah, Kült-Sen Bitlis Ofis Başkanı Behzat Durak’ın Kur’an-ı Semih tilavetiyle başladı.

Burada toplananlar adına açıklamayı okuyan Bitlis Uygarlık Platformu Bölüm Sözcüsü Cengiz Şahin, aileye, gençliğe, çocuklara, nesle ve birçok değere yapılan değme cins bozguncu ve sapkın saldırılara karşı olduklarını söyledi.

Gençlerin ahlakını kirletmek, ailenin dini ve geleneksel yapısını sıçmak amacıyla etkin darmadağın zihniyetli güruha karşı mıhlı ayakta olduklarını göstermek üzere toplandıklarını belirten Delice, şunları kaydetti:

“Dünyayı istedikleri kadar atfetmek üzere temas çeşit ifsadı ve sapkınlığı yaymaya çalışan toptan birtakım kaka güçlerin ve aramızdaki uzantılarının açtığı hayasız bir taarruzla karşı karşıya olduğumuzun bilincindeyiz. İnsanlık düşmanı bu benzeri apaz kapitalist sermaye sahipleri, familya yapımızı, ahlakımızı, değerlerimizi ve neslimizi yenmek amacıyla hangi nev cüretkâr yaptığını ve emellerine kavuşmak üzere bazen toplum örgütü ve örgütlenmelere milyon dolarla finansman sağladıklarını biliyoruz.”

Izah, müftü yardımcısı Abdullah Temizkan’ın dua etmesiyle sona erdi.

Share: