Boluspor’da erek galibiyeti devam yol açmak

Spor Bacak 1. Kütle takımı Boluspor’un maharet direktörü Sait Karafırtınalar, Gençlerbirliği maçının edisyon geçeceğini belirterek, “Kazanıp yolumuza devam etmek istiyoruz” dedi.

Spor Kaba But 1. Tomar ekibi Boluspor, geçtiğimiz hafta deplasmanda Manisa FK ile oynadığı karşılaşmadan aldığı 3 puanın arkası sıra Gençlerbirliği maçı hazırlıklarına başladı. Kendi evinde ligin önce karşılaşmasına çıkma olan al-beyazlı kol, buradan bile 3 puanla ayrılarak galibiyetini devam yol açmak istiyor.

Boluspor Ustalık Direktörü Sait Karafırtınalar, ligdeki takımların eksiksiz yerine hazır olmadığını belirterek, “Hiçbir takımın fiziksel namına ve takım oyunu anlamında hazır olmadığını gördük. Milli mızıka arasına kadar bu iniş çıkışlar seçkin takımda görülecek. Süssüz kaçınan amma oturduktan sonraları ligde haddinden fazla kaliteli isimler var. Çokça gösterişli yatırım fail takımlar var. Tığ birlikte bunlardan birisiyiz. İlerleyen haftalarda daha ferah oyunlar ve skorlar olacağını düşünüyorum” dedi.

“Çokça oylumlu oyuncular dışarıda kalacak”

Oyuncularının formalarının güvence olmadığını tabir fail Karafırtınalar, “Lig haddinden fazla ayrıntılı. Zaman oynayan belki erte kadroya giremeyecek. Belki kadroda sıfır 11’birlikte oynayacak. Bu rotasyonları hep göreceğiz. Milli bando arasına kadar takımı oturtmaya çalışacağız. Amma hiç kimsenin forması güvence değil. Kayran götürecek kadar görünüyor. Zira haddinden fazla kızıl adlar kadronun birlikte dışında kalıyor. Ayrımsız kaleci, tıpkısı dahi canlı bire bir refik aldıktan bilahare 5 can kadroya almamız gerekiyor. Bizim de 26 yabanlık çokça değerli ayrımsız kadromuz var. Çokça şanlı oyuncular dışarıda kalacak. Bu rakiplik başarıyı getirecek diyerek düşünüyorum. Bizim üzere tercih boşaltmak kolay değil. En iyisini tercih ederek serencam ahzetmek istiyoruz” diye konuştu.

“El tıpkısı maç olacak”

Gençlerbirliği maçı ile ilişik de konuşan Sait Karafırtınalar, “Geçen hafta ligin yer canlı iki takımı oynadı, Gençlerbirliği ile Altınordu. Durum zevki açısından güzel benzeri maç oldu. Edisyon ayrımsız maç olacak. Ligin tüvana ve güçlü takımlarından birisiyle oynayacağız. Ona bakarak bizim da planlarımız var. Kazanıp yolumuza beklemek istiyoruz” ifadelerini kullandı. – BOLUShare: