Burdur Emniyeti suçların aydınlatılmasında Türkiye’de ilk sırada

Burdur İl Itimat Müdürlüğü ekipleri değişik kategorilerdeki suçların aydınlatılması üstüne 2022 yılının 11 mahiye sürecinde olayların yüzde yüzünü aydınlatarak Türkiye genelinde 1.tam düzlük aldı.

Burdur İl Güvenlik Müdürlüğü ekipleri aracılığıyla 2022 yılının 11 aylık dönemi içerisinde mülk genelinde yapılan çalışmalarda birlik asayiş suçları incelendiğinde;

Umumi güvenlik ve amme düzeninin sağlanması, suçun önlenmesi üzere alınan önleyici tedbirler (yaya/motorize karakol vb.) sebebiyle 2022 yılı 11 mahiye dolaşma içerisinde Burdur’da meydana gelen fenomen sayısı, 2021 yılı 11 aylık döneme göre yüzdelik 6,0 artış göstererek Burdur büyüklük sıralamasında 22. sırada saha aldı. Bu olayların yüzdelik 100’ünün aydınlatılarak yakalanan şüphelilerin adli makamlara doğrulama edilmesi yönünde yapılan icraat, Burdur’un ülke sıralamasında 1. tam saha almasını sağladı.

Kişilere Cebin İşlenen Suçlar İncelendiğinde; vatandaşların huzur ve sükünunu bozarak birey güvenliğini tehlikeye düşüren berbat şahısların tespiti ve yakalanması üzere hesaplı çalışmalar sonucunda, meydana gelen olayların yüzde 100’ü aydınlatılarak Burdur ili devlet sıralamasında 1. sırada vadi aldı.

Malvarlığına Cebin İşlenen Suçlar İncelendiğinde; (Hırsızlık, Soygunculuk vb.) maddi kendisine vatandaşları zarara uğratan berbat şahısların tespiti için ölçülü çalışmalarda, ibret şahıslar çalınan malzemeler ile birlikte yakalanarak vatandaşların zararı giderildi ve meydana mevrut olayların hep aydınlatılarak Burdur ili büyüklük sıralamasında 1. sırada düzlük aldı.

Bu durumlar içerisinde meydana gelen aksiyon yerinden/kurumdan hırsızlık, doyumluk(gasp), otodan arakçılık ve oto hırsızlığı suçlarında ise Burdur yüzdelik 100’lük tenvirat oranı ile talih sıralamasında 1. sırada düzlük aldı. – BURDUR

Share: