Burdur’da sâri geçitleri “Hayata ihtiram duruşu” sloganıyla kırmızıya boyandı

Burdur’da İçişleri Bakanlığınca “Yayalara evleviyet duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla başlatılan kampanya uygulanmaya başlandı.

Atatürk Caddesi’ndeki Gazi ve Özboyacı ilkokulları arasındaki bulaşıcı geçidinde kampanyanın hayata geçirilmesi üzere düzenlenen törene Ilbay Yüksek Arslantaş, İl Itimat Müdürü Ümit Bitirik ve İl Bitirmiş Komutanı Albay Mustafa Güder katıldı.

Yaya geçidinde toplanan çocuklarla bir süre kardeşçe eden Arslantaş, henüz sonradan öğrencilerle palyatif geçidinin ortasındaki şeridi kırmızıya boyadı.

“Yayaların karıştığı âdem gidiş geliş kazalarında eksilme oldu”

Boyama işleminin peşi sıra Vali Arslantaş, gazetecilere, biraz yıldır kamuoyunun dikkatini türlü etkinliklerle trafikte sâri önceliğine çektiklerini söyledi.

Geçen yıl aynı eski yıla göre yayaların karıştığı kişi gidiş geliş kazalarında hem ilde hem birlikte talih genelinde ağır sıklet azalma olduğunu belirten Arslantaş, “Yapılan bu çalışmaların insanımızın duyarlılığını artırdığına inanıyoruz. Çocuklarımızla bire bir kat henüz trafikte sâri önceliğine dikkati iletilmek için bu organizasyonun içindeyiz.” ifadelerini kullandı.

İl Itimat Müdürü Bitirik de “Trafikte yaya al çizgimiz” konusunda farkındalık ve duyarlılığı bırakmak amacıyla toplandıklarını belirterek, “Çocuklarımızla bütün şehrimize zaman buradan ilan ediyoruz. Trafikte gelgeç al çizgimiz. Yayaların dosdoğru ayrımsız şekilde trafikte yer almaları için hep sürücüleri saygıya, kurallara uymaya nida ediyoruz.” diye konuştu.

Etkinlik, çocukların Türk bayraklarıyla arızi geçidinden geçişleriyle sona erdi.

Share: