Burdur’daki lise öğrencilerinden itfaiye personellerine sürpriz tebrik

Burdur’üstelik itfaiyecilik bölümünde okuyan lise öğrencileri, Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü çalışanlarına şaşırtı “İtfaiye Haftası” kutlaması düzenledi.

Mesleksel ve Teknik Küçük Asya Lisesi İtfaiyecilik ve Cuşiş Güvenliği Bölümü öğretmeni Esra Tamer, 112 Müstacel Servis’e coşkunluk ihbarında bulundu.

İhbar üzerine okula gelen itfaiye aracı çalışanları, öğrenciler marifetiyle alkış ve meşalelerle karşılandı.

İtfaiye Teşkilatı’nın 308’inci kuruluş yıl dönümü kutlayan mektepli ve öğretmenler itfaiye aracı erlerine mütenevvi ikramlarda bulundu.

Kutlama programında konuşan Ekol Müdürü İbrahim Çelikkaya, itfaiye aracı çalışanlarının haftasını kutladığını belirterek, itfaiyeciliğin kutsi bir iz olduğunu söyledi.

İtfaiyecilerin afetlerde, ağırlık anlarda insanların yanı sıra olduğunu vurgulayan Çelikkaya,”İtfaiyeciler öz canları pahasına insanların canını ve malını yetmek amacıyla caba harcama ederler.” dedi.

Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Yüksek Ballak bile ihbarın tebrik kartı üzere olduğunu öğrendiklerinde “oh” çektiklerini belirterek, sürprizi organize fail sarıklı ve öğrencilere teşekkürname etti.

İtfaiyeciliğin ülkenin genişlik güzel mesleklerinden biri olduğunu dile getiren Ballak, “İtfaiyecilik öyle aynı meslektir kim herkesin kaçtığı yere bizler koşarız. Mütebeddil teknolojiyle cuşuhuruş çeşitliliği dahi değişiyor artık. Okullu, okumuş, anaç ve tecrübeli personellere gerekseme var. Burdur Mesleki ve Teknik Rum Lisesinden çıkışlı olanlar dahi sektörde bayrağı gururla taşıyor. Bu adamakıllı sürprizle biz de bahtiyar olduk” diye niteleyerek konuştu.Share: