Burhaniye Kaymakamı Zeytinli Rock Festivali’ne İzin Vermedi: “Kamu Güvenliği ve Sağlığı, Toplumun Huzuru, Çevrenin Korunması Üzere Akıllıca…

BERKAY VAROL

Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan Zeytinli Rock Festivali’ne müsaade vermedi. Ilçebay İlyas Memiş, yazısında “Vatandaşlarımız vasıtasıyla yapılan yavaş şikayet ve yakınmalar göz önüne alınarak, amme güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması için makul görülmemiştir” ifadelerini kullandı.

Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, Zeytinli Rock Festivali’ne cevaz vermedi.

Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Milyon Yapım Tertip Şirketi’nin başvurusuna şu yanıtı verdi:

“İlgi dilekçeniz incelenmiş olup? Milyon Yapım Tertip Firması adına 17­21 Ağustos tarihlerinde İlçemiz Büyük Çetinkaya Mahallesi 2554. Caddesi No: 41 adresinde bulunan alanda düzenlemeyi planladığınız Kamplı Zeytinli Rock Festivali talebiniz, elan eski yıllarda yakın bölgede düzenlediğiniz Zeytinli Rock festivallerinde yaşanan düzenlilik, asayiş, gidiş geliş, çevre sorunları, ortaya çıkan bu çeşit istenmeyen davranışlar dolayısıyla vatandaşlarımız yoluyla yapılan vahim şikayet ve yakınmalar ayn önüne alınarak? kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması için uygun görülmemiştir. Bilgilerinize talep ederim.”

Share: