Bursa’da cali emlak ilanlarıyla vatandaşları dolandıran şüpheli tutuklandı

Bursa ve İstanbul’da emlak satışı ve kiralaması yapılan genel ağ sitelerine sunulan ilanların fotoğraflarını kopyalayıp cali ilanlar oluşturan ve ucuza sülale kiralama vaadiyle 6 ay yahut 1 yıllık kira ücretlerini peşin alarak vatandaşları dolandıran can yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Bursa İl Itimat Müdürlüğü Düzenlilik Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Fasıl Amirliği ekipleri, tıpkısı şüphelinin genel ağ sitelerine zar vererek vatandaşları dolandırdığı bilgisine ulaştı.

Olayı araştıran ekipler, şüphelinin 17 UYAP araması ve 23 sene 10 mukannen hapis cezası bulunan M.Ü. olduğunu tayin etti.

Şüpheliyi derk etmek üzere harekete güzeşte ekipler, M.Ü’nün henüz önceki yaşadığı Gürsu ilçesinde araştırmalara başladı. M.Ü’nün bir evde olabileceği bilgisine ulaşan ekipler yapılan baskında zanlıyı gözaltına aldı.

Şüpheli kurye ara bulucu görüntüsü verdiği ganimet araçla saklanmış

M.Ü’yü yakalayan ekipler, ikamette yapılan aramalarda 1 hafif ticari kurgu anahtarı buldu. Kâin anahtarın hangi araca ilgilendiren olduğunu yakalamak için araştırma özne ekipler, 3 sokak arkada, anahtarın benzeri kurye şirketinin reklamlarıyla giydirilmiş ganimet bire bir hafif ticari araca ilişkin olduğunu belirledi.

Araçta yapılan aramalarda 1 akak, 1 gayda, 1 bilgisayar, 32 gümüş kartı, 3 cep telefonu, 8 bağ sahte mülk ve 13 koşa plak ve 30 yapmacıklı kira sözleşmesi bulundu.

Yapılan incelemelerde aracın İstanbul’dan çalınarak Bursa’ya getirildiği belirlendi. Ekipler, M.Ü’yü sorgulanmak için emniyete götürdü.

Dolandırıcılık Sektör Amirliğinde sorgulanan M.Ü. çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

İstanbul’dan çalındığı belirleme edilen miftah ise sahibine konfirmasyon edildi.Share: