Bursa’da kıya sanığına, maktulün ölmeden geçmiş açtığı davada 6 ay mapushane cezası

Bursa’da ayrıldığı kız arkadaşını mülk meselesi yüzünden bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanık, maktulün ölmeden önce açtığı davada 6 kamer dam cezasına çarptırıldı.

5. Güç Ukubet Mahkemesi’ndeki duruşmaya vakfedilmiş sanık Oktay H. ile taraf avukatları katıldı.

Maktulün annesi İfakat Evci’nin avukatı, sanıktan şikayetçi olduklarını dile getirdi.

Duruşmada, öldürülen Asya Kaynak Üzümcü’nün vefatından ilk maznun üzerine Kestel Polis Güçleri Merkezi’nde verdiği beyanı okundu.

Sanık Oktay H, Üzümcü ile aralarında telefon satışı dolayısıyla vecibe meselesi olduğu iddiasını reddetti.

Bu konuda Üzümcü’ye değme tasarı atmadığını öne süren sanık, “Ego mal murat etmedim. Benzeri çevrim zaten kendisiyle birlikteydik.” dedi.

Müşteki avukatı ise maktulün fenomen haset sanıkla beraber olmadığını, yıldırma mesajlarını maktulün annesinin birlikte gördüğünü söyledi.

Önceki oturum verdiği mütalaasını tekrarlayan savcı, sanığın “yağmaya girişim” suçundan cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti, Oktay H’yi “gözdağı” suçundan 6 ay hapisle cezalandırdı.

Kestel ilçesi Vanimehmet Mahallesi’nde 9 Mart’ta, Asya Kaynak Üzümcü (24) ve annesi İfakat Evci ile Oktay H. ve Alican V. beyninde cidal çıkmıştı. Kavgada bıçaklanan Üzümcü fenomen durumunda yaşamını yitirmiş, annesi hastaneye kaldırılmıştı. Kaçan şüpheliler Oktay H. ve Alican V, Sakarya’nın Pamukova ilçesi Gökgöz mevkisinde geçirdikleri trafik kazasının arkası sıra yakalanıp tutuklanmıştı.

Sanıklar için “taammüden katil”, “taammüden öldürmeye teşebbüs”, “basamak dokunulmazlığının ihlali” ve “kalifiye çapul” suçlarından 70’er yıla kadar mapushane cezası istemiyle sorun açılmıştı. Bu davanın önceki duruşması sabık hafta yapılmıştı.

Share: