Büyükşehir ve Soma Belediyesinden işbirliği protokolü

Manisa Büyükşehir Belediye Reisi Cengiz Ergün ile Soma Şehremini Yüce Tulup ortada işbirliği protokolü imzalandı. Protokolde Manisa Büyükşehir Belediyesi, Soma Belediyesi’ne toplamda 50 bin metrekare kilit parke taşı taş desteği verecek.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, kaymakamlık belediyeleri ile işbirliği yapmaya bitmeme ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Salihli ilçesinde kâin Beton, Taş, Bordür ve Büz Fabrikası’nda üretilen kilit parke taşlarından Soma’ya destekte bulunulacak. Manisa Büyükşehir Şehremini Cengiz Ergün ile Soma Belediye Başkanı Uca Tulup’un imza altına aldığı protokolle, Soma Belediyesi’nin Turgut Özal ve Kemal Balıkesir caddelerindeki ihtiyacın karşılanması için Manisa Büyükşehir Belediyesi kilit parke desteğinde bulunacak. Kilit parke taşı taşının zemin çalışmaları ise Soma Belediyesi marifetiyle karşılanacak.

Protokol ile ait açıklamalarda bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Reisi Cengiz Ergün, “Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Soma Belediyesi işbirliği ile Soma ilçesindeki Turgut Özal ve Kemal Balıkesir caddelerindeki çalışmalarda kullanılmak için Soma Belediyesi’nin taş ihtiyacını karşılayacağız. Taşı bizden işçiliği Soma Belediyesi’nden olacak. Hem büyükşehir belediyesinin hem birlikte ilçe belediyelerinin kuma çalışmalarına eş olacak bir protokolü imza altına aldık. Ayda 7 bin 500 metrekareyi geçmeyecek şekilde toplamda 50 bin metrekarelik taş verilmesi protokolünü imza altına alıyoruz. Güzel iyi olsun. Buradaki tören düzeni Soma’daki vatandaşlarımıza hizmet olacak. Onlara yer bereketli hizmeti sunmak görevlerimiz beyninde” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesinin sağladığı taş desteği üzere teşekkürname fail Soma Belediye Başkanı Yüksek Tulup ise şunları söyledi: “Öncelikle altın Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e, yaptığı taş desteğinden ufuk teşekkür ediyorum. Bizim Soma’da aktif tıpkısı caddemizde taş ihtiyacımız oldu. Cengiz Ergün başkanımızı ülfet ederek talebimizi dile getirdik. Salim olsun bizi kırmadı, talebimize karşılık verdi. Yapılan taş desteği üzere teşekkürlerimi iletiyorum.” – MANİSA

Share: