Büyükşehir’in 7’nci Mutlu Evlilik Akademisi, ilk haftasında kül gömlek aldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini örümcek Kayseri Mesleksel Eğitim ve Kültür A.Ş.’nin (KAYMEK) Huzur Çınarı Aile Müşavirlik ve Kösemenlik Merkezince 7’ncisi düzenlenen ve vatandaşlardan korkulu bandaj gören Bahtiyar Dünyaevi Akademisi geçmiş hafta eğitimlerini tamamladı. Eğitimlere katılan vatandaşlar, akademiyi haddinden fazla müfit bulduklarını belirterek, Büyükşehir Belediyesi ve Komutan Büyükkılıç’a teşekkürlerini iletti.

Belediyecilik hizmetlerini hareketli tıpkı şekilde Kayserililere ulaştırmaya devam fail Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın toplumsal ve kültürel etkinliklerde aileyi önce sıraya koyan bakım anlayışı doğrultusunda ev kurumunun yeryüzü zinde şekilde kurulmasına yardım sunmayı amaçlayan Bahtiyar Dünyaevi Akademisi’nin 7’ncisini gerçekleştirdi. Toplumun temel esasi kendisine bildik ev kurumunun şuurlu ve sağlam temeller üstüne kurulması yönünde, evlenecek çiftlere ve dünyaevi hayali kuran bireylere bindi sağlayan ve 7’ncisi 5 Teşrinisani Cumartesi haset başlayan Bahtiyar Evlilik Akademisi’nde birinci hafta geride kaldı.

Mutlu Evlilik Akademisi’nin evvel haftasında Dr. Zekeriya Temircan, ‘Kendini Aşinalık Becerileri’ ve ‘Hayat Arkadaşımı Lacerem Seçebilirim’ konularında konuşma verdi.

Büyükşehir Belediyesi KAYMEK’in Dirlik Çınarı Eş Danışmanlık ve Delalet Merkezi tarafından bunaltıcı murat üstüne 7’ncisi düzenlenen Mutlu Dünyaevi Akademisi, katılımcılardan da yekpare not aldı.

Bahtiyar Evlilik Akademisi kursiyerlerinden Halil Tuzer, eğitimlere eşi ile gelişigüzel katıldığını belirterek, “İyi kim üstelik gelmişim. Büyükşehir Belediyesi’ne bu konuda teşekkür ediyorum. Kesinlikle evli veya bekar gözyaşı hiç oylumlu değil, kesinlikle gelmesini başvuru ediyorum. Evli olanların özellikle gelmesini isterim çünkü takıntılar oluyor, eğitimin haddinden fazla faydası oluyor. İyi kim birlikte var” dedi.

Eğitimlere arkadaşı ile gelişigüzel katıldığını tabir eden Sinem Kılıçaslan ise, “Çokça fena hâlde bire bir deneyimdi benim amacıyla. Zekeriya hocamıza haddinden fazla teşekkürname ederim. Kafamdaki metin haddinden fazla istifham işaretine yanıt buldum diyebilirim. Zinde tıpkısı toplum üzere mıhlı erat için bu tip eğitimlerin çok şanlı olduğunu düşünüyorum. Hele günümüzde boşanmaların artması kadar hâller amacıyla bu nev eğitimlere gerekseme olduğunu düşünüyorum” diye niteleyerek konuştu.

Bahtiyar Dünyaevi Akademisi eğitimlerine katılanlardan Ceren Özdemir de KAYMEK’i bildiğini ve kurslarına katıldığını ifade ederek, “Hepimiz aynı dolaşma evleneceğiz ve bunun mıhlı ve akilane intihabat çerçevesinde olması gerekiyor kim kopça, rahat tıpkı ilişki olsun. Öğreneceğimiz haddinden fazla öz var, katılıma bitmeme edeceğim. Herkesin bu biçim seminerlere katılması huzurlu bire bir maltalık açısından haddinden fazla kocaman ve kesinlikle katılmalılar. Büyükşehir Belediyesi’ne ve Memduh Büyükkılıç Başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Eğitimin çokça pir olduğunu dile getiren Sülale Danışmanı Neşeli Tekerli ise, “Eğitimin hekim akademisyen eliyle yapılması dahi haddinden fazla güzeldi. İnteraktif olması de çok keyifliydi. Biz bile katılabildik, sorularımızı huzurlu sorabildik. Geçim Çınarı’na haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Elan sonraki projeleri birlikte merakla bekliyorum. İmkanı olanların banko eğitimlere katılmasını tavsiye ediyorum, kıytırık çok keyifliydi” ifadelerini kullandı.

Birinci hafta eğitimlerinin tamamlandığı 7’nci Mutlu Evlilik Akademisi’nin 3 hafta elan eğitimleri sürecek. Alanın uzmanları vasıtasıyla verilecek eğitimlerle bitmeme edecek akademinin 2’nci hafta eğitimlerinde Klinik Ruhiyatçı İzzet Özer, ‘Birlikte Karar Ödeme ve Akım Ika Becerisi’, 3’üncü hafta eğitimlerinde ERÜ Psikolojik Müzakere ve Kösemenlik Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Dr. Mustafa Atak ‘Çalışma ve Problem Nakız Becerisi’ ve ‘Öfke Kontrolü’ konularında terbiye verecekken, 4’üncü hafta eğitimlerinde ise ADRB İl Koordinatörü ‘Dinimizde Dünyaevi Kurumu’ konusunda kursiyerlere eğitim verecek. – KAYSERİ

Share: