Buz tutan çavlan kartpostallık görüntüler oluşturdu

Buz tutan çavlan kartpostallık görüntüler oluşturdu

BAYBURT – Çekicilik sıcaklığının eksiklik 20 dereceye düştüğü Bayburt’ta tamamen buz tutan Sırakayalar Şelalesi, manzarasıyla adeta kartpostallık görüntü oluşturdu.

Bayburt’ta, Divanyolu Dağları ile Kırklar Bel eteklerinden doğduktan sonradan Kopuz Deresi’nden kısaca 20 metreden dökülen Sırakayalar Şelalesi buz tuttu.

Bayburt’ta soğuk havanın etkisiyle donan Sırakayalar Şelalesi, adeta buzdan “görsel şölen” sunuyor. Divanyolu Dağları ile Kırklar Belen eteklerinden doğduktan bilahare Yaylalar köyündeki Komönü ve Başçayırlar mevkisinde toplanarak Kopuz Deresi üzerinden 20 metreden dökülen Sırakayalar Şelalesi, seçkin zaman ayrı güzelliğe bürüyor.

Karadeniz ile Şark Anadolu bölgeleri arasında, tarihi İpek Yolu güzergahındaki Bayburt’ta, tabiat turizmi açısından yörenin yüce mekanları arasında kayran alan şelale, şehir merkezine 16 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

İlkbahar ve gökçe yazın doğaseverleri, buz kadar suyu ve natürel güzellikleriyle ağırlayan Sırakayalar Şelalesi, kış mevsiminde ise majör görselliğiyle göz kamaştırıyor.

Yörede son günlerde deli dolu olan kar yağışı ve antipatik havanın de etkisiyle donan Sırakayalar Şelalesi’nde oluşan ve boyları 15 metreyi aşan buz sarkıtları, seyrine bıkılmayan görüntüler sunuyor.

Share: