Çadırda mütezayit depremzedeler konteyner kente yerleştiriliyor

Çadırda kalan depremzedeler taşımalık kente yerleştiriliyor

OSMANİYE – Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, 841 konteynerin kurulumunun tamamlandığını belirterek, “132 konteynere aileler yerleştirildi. 608 yaşama konteyner kentte yerleşik durumda. Taşımalık kentimizi toplumsal donatılarla, imkanlarla hemşerilerimizin çok şen edebileceği şekilde hazırlamak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Ilbay Erdinç Yılmayan, Karaçay Taşımalık Kenti’nde incelemelerde bulunarak depremzede vatandaşları konuşma etti. Afetzede vatandaşlarla görüşen Ilbay Yılmaz, “Şu anda 841 konteynerimiz var, 132’sine aileler yerleştirildi. 608 yaşama konteyner kentte beledi durumda. Konteyner kentimizi içtimai donatılarla, imkanlarla hemşerilerimizin çokça şen edebileceği şekilde hazırlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz”diye hikmet verdi.

Vatandaşların depremin sıkıntılarını genişlik birkaç hissedecek şekilde atlatmaları amacıyla geçmiş andan itibaren devletin bilcümle kurumlarıyla koordineli çalıştıklarını tamlayan Vali Yılmaz, bu çalışmaların tamamlanıncaya büyüklüğünde devam edeceğini ifade etti.

Bu süreçte temas ve beraberliğin çok majör olduğunu dahi tamlayan Ilbay Yılmaz,”Bütün kurumlarımız el birliği ve bağlantı zarfında çalıştı. Bu koordinasyonu icat etmek hususunda bile çok gayret gösterdik ve bereketli sonuçlar aldık. Devletin bilcümle kurumları küçük faal, bağlanak ve beraberlik ortamında. Şevket ve budun biricik kalpgâh oldu. Bu dünyanın yaşanabilecek yer balaban krizine, afetine cebin balaban savaşım veriyoruz. Bu işbirliği sebebiyle daha iyiye gidiyoruz. Vatandaşlarımızdan aldığımız kafasız dönüşler müspet. Huysuz tıpkı şeye rastlamadık. Henüz güzelce Osmaniye nesir etmeye kararlıyız. Bunu birlikte önümüzdeki süreç ortamında göreceğiz” diyerek konuştu.

Share: