Çanakkale’de beklenen sıkıntı dolayısıyla karşı karşıya eğitime 1 dönem mesafe verildi

Çanakkale’de ferda saatteki hızı 90 kilometreye ulaşması muhtemel sıkıntı nedeniyle mülk genelinde yüz yüze eğitime bire bir periyot vuzuh verildi. Amme kurumlarında çalışan özürlü, iki canlı ve vakayiname rahatsızlığı mevcut personellerin ise 1 bölüm mezun sayılmasına karar verildi.

Çanakkale Valiliğince, bu şeb yarısı başlayıp, yarın akşama büyüklüğünde bitmeme etmesi muhtemel ak yel fırtınasının hayatı olumsuz etkileyebileceği değerlendirmesiyle il genelinde Milli Eğitim Bakanlığına tutkun resmi ve hususi cümle yetişek ve talim kurumlarında yüz yüze eğitime 1 gün süreyle vuzuh verilirken, kamu kurumlarında etkin yüklü personeller ile mânialı ve kronik hastalığı mevcut personelin bir çağ süreyle yönetimsel yönetsel izinli sayılmasına değişmeyen verildi.

Çanakkale Valiliğinden yapılan yazılmış açıklamada, “Meteoroloji Genel Müdürlüğünün 542-1-ÇNK numaralı uyarısı ile halen canlı olmaya devam eden akva lodosun, bu akşam saatlerinden itibaren ferda akşam ezanı saatlerine kadar Çanakkale il genelinde güney ve güneybatı yönlerden meydan yer 90 km/sa gövde hızda kuvvetli sıkıntı şeklinde esmesi beklendiği bildirilmiştir. İlimizde hayatı kontra etkileyeceği değerlendirilen bu meteorolojik tahminler dolayısıyla; ilimiz genelinde Milli Terbiye Bakanlığına tutkun resmi ve özel parçalanmamış eğitim ve tedrisat kurumlarımızda 21 Kasım 2022 tarihinde 1 gün süreyle karşı karşıya eğitime aleniyet verilmesine karar verilmiştir. Amme kurumlarında çalışan yüklü personeller ile özürlü ve süreğen hastalığı mevcut personelin 21 Teşrinisani 2022 tarihinde 1 dolaşma süreyle yönetsel yönetsel yetkilendirilmiş sayılacaktır. Akva rüzgar, fırtına ve yekpare fırtınanın oluşturabileceği bina uçması, ağaç ve rekiz devrilmesi, soba ve ocaklık gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar kadar olumsuzluklara karşı dikkatli ve müdebbir olunması önem yer etmektedir. İl Afet Müdahale Planında işyar kâin emek gruplarının personel, araç ve takım adına engelleme için tedarikli bulunmaları gerekmektedir” denildi. – ÇANAKKALE

Share: