Çankırı’da öğrencilere “Canlı Gidiş Geliş Eğitim Bilimi Tırı”yla eğitim veriliyor

Türkiye genelinde ilkokul öğrencilerinin gidiş geliş üzerine farkındalığının geliştirilmesi üzere başlatılan proje kapsamında kentleri gezen, Inanma Genel Müdürlüğünün “Kıvrak Trafik Terbiye Tırı” Çankırı’ya geldi.

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde kente gelen eğitim bilimi tırı, Atatürk Anıtı’nın olduğu alana konuşlandı.

Tırı ülfet eden öğrencilere yönelik programda, açar içre teorik, çıplak alanda ise kılgısal yetişek verildi.

Gidiş Geliş kurallarına ilgili vukuf aktarılan uygulamalı eğitimin ardından, öğrencilere mütenevvi hediyeler dağıtıldı.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz dahi Mobilize Gidiş Geliş Eğitim Bilimi Tırı’nı konuşma etti.

Vali Ayaz, burada yaptığı açıklamada, trafik güvenliğinin genişlik eke meseleleri olduğunu söyledi.

Bu bahis üstünde çok durduklarını, farklı sloganlarla trafikle ilişik faaliyetler gerçekleştirdiklerini dile getiren Ayaz, “Bugün de Inanma Genel Müdürlüğümüzden gidiş geliş eğitim tırımız geldi. Cumaya kadar burada olacak. Milli Terbiye Müdürlüğümüzle yaptığı izlence dahilinde çocuklarımıza burada dolaşma boyu, hafta boyu gidiş geliş eğitimi vermiş olacağız.” dedi.

Ayaz, gidiş geliş kazalarının iri çoğunluğunun koca kaynaklı hatalardan meydana geldiğine meni ederek, “Bunun yer anne nedeni üstelik sürücülerin dikkatsizliği, tedbirsizliği, aşırı cevvaliyet, posta ve sürüş kurallarına uymamaları. Bunun bildirme esas meselesi yetişek. Onun için çocuklarımızı en dolgunca şekilde geleceğe, geleceğin sürücüleri yerine hazırlamaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu hafta üstelik gidiş geliş eğitimlerine devam edeceklerini, antrparantez kentte sene boyunca meydana mevrut kazalara ilgilendiren fotoğraf sergisi açacaklarını anlatan Ayaz, toprak genelinde farkındalığı artırmaya çalışacaklarını kaydetti.???

Share: