ÇANKIRI’DA ‘TRAFİK KAZALARINA FARKINDALIK’ SERGİSİ

ÇANKIRI’da, gidiş geliş kazaları ile ilgili ‘Trafik Kazalarına Karşı Farkındalık Sergisi’ açıldı. Vali Abdullah Ayaz, Hikâyelemek istediğimiz, anne amacımız; kaymakamlık o kadar uzakta değil dedi.

Kent merkezindeki sergi açılışına Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Baro Başkanı Mustafa Bahir, gurur müdürleri ile haddinden fazla sayıda can katıldı. Vali Ayaz, trafik güvenliğinin sunma yetişkin gündem maddelerinden olduğunu belirterek, Çankırı’de olan kazalardan 30 şerha fotoğrafı, vatandaşlarımıza teşhir etmek istiyoruz. Anlatmak istediğimiz, asıl amacımız, kaza o büyüklüğünde uzakta değil. Belki sürücülerimiz, vatandaşlarımız; gidiş geliş kazalarını kendilerine ırak ülkenin, şehrin değişik yerlerinde olan kazalar yerine görüyor. Bunların tüm şehrimizde olmuş. Maatteessüf kiminde ahiret yolculuğu kiminde yaralanma olan gidiş geliş kazaları. İnşallah sürücülerimizin sürüş güvenliğiyle ilişik önlemlerini artırmalarını çıkarmak bildirme mehabetli hedefimiz dedi.

Fotoğrafların, çoban kursları ile okullarda bile açılacağını aktaran Ayaz, Gidiş Geliş kazalarının nazik çoğunluğu maatteessüf sürücü hatalarından meydana geliyor. Sürücümüz evet dalgın evet telefonla uğraşıyor ya uykusuz evet güçsüz evet dahi sürüş ve öğün koşullarına uygun adına komütatör sürmüyor. Onun için bu konudaki farkındalığı çoğaltmak, birey kaybını, maddi zararı düşürmek; bildirme iri hedefimiz diye niteleyerek konuştu.

Share: