Çarşamba’ya olimpik yüzme havuzu

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Sporun kenti Çarşambamıza gençlerimizin, sporcularımızın, sakat kardeşlerimizin ve çocuklarımızın rahatlıkla kullanabileceği aynı yüzme havuzu kazandırıyoruz” dedi.

Samsun’un Çarşamba ilçesinde, Çarşamba Belediyesi ilçede spora ve sporculara müteveccih dev yatırımlarını arttırmaya bitmeme ediyor. Çarşamba Belediyesince toplamda 6 bin 270 metrekare alan üzerinde hayata geçirilecek olan nısıf olimpik standartlardaki yüzme havuzu üzere Çarşamba Şehremini Halit Doğan imzayı attı. Çarşamba Belediyesi kontrollüğünde, Bilgisizlik ve Spor Bakanlığının destekleriyle ilçeye kazandırılan nısıf olimpik standartlardaki yüzme havuzunun yapım çalışmalarının Teşrinisani ayı içerisinde başlaması planlanıyor. Çarşamba’ya kazandırılacak nısıf olimpik mecbur yüzme havuzu 2 bin 620 metrekare olup içerisinde tıpkı zamanda bala havuzu ve seyirci tribünleri üstelik bulunacak. Uluslararası standartlar gözetilerek hayata geçirilen yüzme havuzundan sporcular, ayrıntılar, gençler ve sakat efrat sunma gür biçimde faydalanabilecek. Özürlü vatandaşların de rahatlıkla kullanabileceği yüzme havuzunda tribün kısımları da özenle planlandı.

“Yüzme havuzumuz Çarşamba üzere nazik ayar olacak”

Sporun kenti Çarşamba’dahi gelişigüzel türlü sporu desteklediklerini ve bakir yatırımları ilçeye kazandırdıklarını belirten Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Çarşambamız sporun her alanında var olan, yetenekli sporcular yetiştiren tıpkısı kaymakamlık. Biz bile çaplı sporcularımızın, gençlerimizin kendilerini geliştirebilmeleri alanları ilçemize kazandırmaya ilgi gösteriyoruz. Nısıf olimpik standartlardaki sınırlanmış yüzme havuzumuz için müteahhit firma ile imzaları attık. Cahillik ve Spor Bakanlığımızın destekleriyle ilçemize kazandıracağımız yüzme havuzu, Çarşambamız amacıyla balaban değer olacak. Hem sporcularımız, hem gençlerimiz, sakat kardeşlerimizin ferah ferah havuzdan faydalanabilecekler. Bala havuzumuzda da minik kardeşlerimiz, geleceğin yüzücülerini yetiştireceğiz inşallah. Sakat vatandaşlarımıza uygun benzeri yapılış olacak. Yüzme havuzu projemiz, uluslararası standartlarda, özenle hazırlandı. Yarı olimpik havuzumuz 400 metrekare, yavru havuzumuz ise 95 metrekare olacak. Dev yatırımı Çarşambamıza kazandırmış olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah havuzumuzun inşaat çalışmalarına teşrinisani ayı içerisinde başlayacağız. Yakın zamanda da tamamlamayı planlıyoruz. İlçemize ve hemşehrilerimize aynalı olsun” diye konuştu. – SAMSUN

Share: