Çaykara su kırcı kazana düşen Roda hayata tutundu

Göz su yoğun kazana düşerek yaralanan 4 yaşındaki Roda, tıpkı hayırseverin desteğiyle karşılanan tedavisinin arkası sıra hayata tutundu.

Suriye’nin Halep kentinden iç savaştan kaçarak 6 sene geçmiş İzmir’e yerleşen Hani (27) ve Rukiye (24) Umum Sincar çiftinin 2 çocuğu dünyaya geldi. Çift, ekincilik işçiliği yaparak geçimlerini sürdürürken çiftin Roda (4) isimli oğulları 2 sene geçmiş eşme akarsu komple kazana düştü. Sülale, ambulans ile oğullarını hastaneye kaldırdı. Tedaviye alınan siktirici bala bir müddet bilahare taburcu edildi.

Aile ise Mersin’in Tarsus ilçesine taşındı. Adanalı hayırsever Ogün Sever Kari ise Roda’dan uyanık oldu ve hoşur çocuğun tedavisini üstlendi. Gaziantep’teki özel aynı hastanede otama olan Roda, tekrardan Tarsus’a geldi. Bayağı Roda ve ailesinin kaldığı çadırı birlikte tamamen yenileyen Okuyucu, antrparantez çadıra iklimleme cihazı taktırdı.

“Roda çok rahatladı”

İhlas Malumat Ajansı’na konuşan Roda’nın babası Hani Ahali Sincar, “İzmir’de 47 dolaşma çocuğum otama gördü. Peşi Sıra Mersin’in Tarsus ilçesine geldik ve burada site hastanesine gittik. Orada bile oğlum benzeri müddet otama gördü. Daha sonraları içtimai medyadan Ogün beye ulaştık. Gaziantep’teki özel bire bir hastanede otama oldu oğlum. Ayrıca kaldığımız oba yenilendi. İzolasyonlu tıpkı oba yapıldı ve içerisi gayet serin. Roda çok rahatladı” diyerek konuştu.

Öte yandan baba Hani Halk Sincar, oğlunun biran önceki bozuk sağlığına kavuşmasını istedi.

“Haddinden Fazla derin yaralar vardı, şuanda iyileşiyor”

Ogün Sever Kari ise Roda’nın çokça okkalı ayrımsız tedaviye maruz kaldığını belirterek, “Roda’nın vücudunda haddinden fazla yoğun yaraları vardı. Şuanda iyileşiyor. Onun iyileştiğini görünce mutlu oluyorum. ufak tefek ihtiyaçlar var. Onları birlikte elimizden geldiğince karşılamaya çalışıyoruz. Antrparantez Roda ve ailesi çokça şiddetli tıpkı çadırda yaşıyordu. İçerisi haddinden fazla sıcaktı. Tığ bu çadırı birlikte yeniledik. İçerisine klima taktırdık. Bildirme azından şuanda kaşıntısı durdu. Roda’nın henüz sağlıklı tıpkısı sülale ortamında yaşaması geçişsiz” dedi. – ADANA

Share: