Çeçen reis Kadirov’dan itiraf: Çavuşoğlu ve Fidan’la gayrı resmi mülakat gerçekleştirdik, Türkiye’ye çağırma ettiler

Cumhur Reisi Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Soçi ziyareti tekmil dünyada degaje yankı uyandırdı. Erdoğan’ın Rusya Çap Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesi manşetlerde kendine degaje meydan bulurken Soçi’ye ilişkin dikkat calip ayrımsız gelişme elan ortaya çıktı.

KADİROV, ÇAVUŞOĞLU VE FİDAN’LA GÖRÜŞMÜŞ

Putin’e mail benzeri kişioğlu olarak dolay plana sâdır Çeçen şef Ramazan Kadirov, Cumhur Reisi Erdoğan’ın Putin ile görüştüğü saatlerde kendisinin de Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve MİT Başkanı Hakan Ağaç görüşmeler gerçekleştirdiğini duyurdu.

DETAYLARI PAYLAŞTI

Telegram hesabından aynı izah özne Kadirov, meçhul görüşmeye ilgili, “Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve MİT Başkanı Hakan Ağaç ile Türkiye ile Çeçenistan arasına muhtelif konularda işbirliğinin kurulması gereği üstünde mutabık kaldığımız mübarek benzeri başka resmi müzakere gerçekleştirdik. Çavuşoğlu, bu görüşmenin ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla mir olmasını umduğunu söyledi. Kendisine hak verdiğimi ve eş girişimlerden gelişigüzel iki tarafın birlikte yararlanabileceğini söyledim.” dedi.

‘TÜRKİYE’YE DAVET EDİLDİM’

Kadirov, tarihî namına Çeçen ve Türk milletinin eş noktalarına dikkat çekerek “Şu anda Türkiye’de berenarı aşkın sayıda Çeçen yaşıyor.” dedi. Kadirov, antrparantez bilinmeyen görüşmenin ardından Türk heyetinin kendisini Türkiye’ye çağırdığını ve bu davete müspet cevap verdiğini açıkladı.

Konuyla ilişkin Çavuşoğlu ve Ağaç marifetiyle ise resmi bir izah gelmedi.Share: