Çerkezköy Belediyesi, Üstyapı Çalışmalarına Devam Ediyor

Çerkezköy Şehremini Vahap Akay, Çelimsiz ve 29 Ilk Teşrin Caddeleri’ndeki düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Çerkezköy Belediyesi Araba İkmal, Hizmet ve Onarım Müdürlüğü eliyle hesaplı ‘Yol, Yaya Kaldırımı, Tavzih Yenileme ve Imal İşi’ kapsamında Çerden Çöpten ve 29 Teşrinievvel Caddeleri’nde başlatılan düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Zayıf Caddesi’nde kaldırım bordür çalışmalarının bitmeme ettiğini kaydeden Şehremini Vahap Akay, “Gazi Mustafa Eksiksizlik Rabıtalı ve Bağlık Mahallelerimizi birbirinden ayıran Çerden Çöpten Caddesi ile 29 Teşrinievvel Caddesi’nde aranjman çalışmaları sürüyor. Mütenevvi altyapı kurumlarının çalışmalarının da gerçekleştirileceği Zayıf Caddemizde ekiplerimiz canip sefer yapım ve yaya kaldırımı bordür yapımına bitmeme ediyor” dedi.

43 BİN METREKARE SICAK ASFALT İLE KAPLANACAK

Proje kapsamında iki caddede kestirmece 16 bin metrekare terrazo taş kaplama çalışmasının gerçekleştirileceğini sözlerine ekleyen Başbuğ Akay, “Toplamda 6 bin 900 metre bordür çalışmasının gerçekleştirileceği caddelerimizde tahminî 43 bin metrekarelik öğün ağını bile sıcak asfalt ile kaplayacağız. Ardından peyzaj ve tavzih işlemleri ile Çelimsiz ve 29 Ekim Caddelerimizdeki aranjman çalışmalarımızı tamamlayarak, caddelerimizi modern bir görünüme kavuşturacağız” diyerek konuştu.

Share: