CHP İzmir İl Başkanı Bahir Yücel: “Akp’lilerin Çırpınışına Bakılacak Olursa Çokça Bol Aynı Kampa Ocak Sahipliği Yaptığımız İçin Çok Mutluyuz”

CHP İzmir İl Başkanı Bahir Yücel, CHP TBMM grubunun hafta sonu İzmir’bile düzenlediği faaliyet ve değerlendirme toplantısı ile ait ” Türkiye’dahi gündemi belirleyen partimizin İzmir çalışmalarına, olur olanaksız bahanelerle bahane bulmaya çalışan AKP’lilerin çırpınışlarına bakılacak olursa, saray iktidarı mensupları arasında tevakki etmek mucit, haddinden fazla artağan bir kampa familya sahipliği yaptığımız için çokça mutluyuz. AKP’lileri üstelik anlıyoruz esasta. Epey engellemelerine, epey alacak halk çabalarına rağmen, uray başkanlarımızın İzmir amacıyla, bölüt hizmet üzere yapılan projeleri hepyek hayata geçirmelerinin endişesini yaşıyorlar” dedi.

CHP İzmir İl Başkanı Bahir Yücel, İzmir İkinci Seçme Bölgesi’ndeki vadi çalışmaları kapsamında Bayraklı’dahi; Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandalet, CHP devlet ve kaza yöneticileri ile alay malay esnafı müzakere etti, vatandaşları dinledi.

Ardından partililerle tıpkı değerlendirme toplantısı eden Yücel, “Birileri karmakarışık söylemlerle, matlup el çabalarıyla konuşa dursun. Biz sahadan tek ayrılmadık ayrılmıyoruz. Belirlenmiş adreslere bezemeli ziyaretler değil, vatandaşın sunu gösterişli olduğu, kazançlı krizin yer kısık hissedildiği yerlerde ağrı dinliyor, çare olmaya çalışıyoruz. AKP’li yöneticilerin biraz cesareti varsa buyursunlar. Vatandaşın üstelik kendilerine aynı koşa sözü olacak” dedi.

“HALKIN İKTİDARININ BAŞLAYACAĞI SEÇİM GÜNÜNÜ İPLE ÇEKİYORLAR”

Yücel; Diyarbakır, Konya, Rize, Isparta ve Bayraklı’dahi tam yurttaşların dertlerinin tıpkısı olduğunu belirtirken, şöyle konuştu:

“Vatandaş artık derdini anlatmaktan usangın, yorulmuş. Geçinemiyoruz, yetiremiyoruz, yarınımızı göremiyoruz diyerek acı kırat halde. Bayraklı esnafı üstelik ‘sabrederek, şükrederek bugüne kadar geldik amma imdi evet kendimiz kepenk kapatacağız ya üstelik elhak batacağız’ diyor. Vatandaş peynir alamıyor, güçlükle kaynattığı yemeğin içine beş altı bile olsa et koyamıyor. Okullar küşade insanlar çocuklarına defter, çeşit alamıyor. Ama birileri çıkıp ‘Türkiye şu kadar büyüdü, şişkinlik düşecek, Avrupa Amerika battı tığ iyiyiz’ gibi, insanlarla dalga geçercesine, akıllarımızla hezel edercesine diskur atıyor. Kendileri hastalıklı, boğuk ve kızgın vatandaşlarımızın yanına gidemediği, hallerini sormadıkları amacıyla, özlük söyledikleri yalanlara herkesin inandığını düşünüyor olabilirler. Amma biz gelişigüzel dönme farklı ayrımsız ilçede, daima halkımızla bağırsak içeyiz. İzmir’dahi bu yalanlara inanan, abes laflara kulak asan tıpkı kişi de görmedik. Amma şurası çok net bire bir biçimde söylüyorum ki; halkımız daha çok sağgörüsüz, bölüt sırtını dönmüş, öz saltanatı süresince nüfuz sarhoşluğu yaşayanların, yani tek koca ve AKP iktidarının sonuç bulacağına içtenlikle kani. İzmirliler da millet iktidarının sunduğu çözümlere, memlekette adaletin ve eşitliğin sağlanacağına, vergilerin saraya ve yandaşa değil da vatandaşa harcanacağına kani, sultanlık ve savurganlık iktidarının sona ereceği, halkın iktidarının başlayacağı seçim gününü iple çekiyor.”

“AKP’LİLERİN ÇIRPINIŞINA BAKILACAK OLURSA İZMİR KAMPI ÇOKÇA BAŞARILI GEÇMİŞ”

Partisinin hafta sonu Seferihisar’de yapılan kampını ve AKP’lilerin eleştirilerini de değerlendiren Yücel, şunları söyledi:

“2 günlük bu çalışmalara eklenmiş adına umumi başkanımızın katılımlarıyla gerçekleştirilen, İzmir büyükşehir belediyemizin yeniden İzmir’e kazandırdığı Avrupa ödülü töreni, Gaziemir’dahi gerçekleştirilen kentsel transformasyon anne atma töreni ve İz Tahavvül Atılmış Çokluk ve Ayrıştırma Tesisinin açılışı dahi eklenince, berenarı yavaş ve ses getiren ayrımsız İzmir programı gerçekleştirdik. İzmir kampı, CHP’nin muhalefette yaptığı son mebus kampıydı. Umumi başkanımızın verdiği mesajlar, bağlı toplantılarda belirlenen misil haritaları ve yapılan değerlendirmelerin topu topu, iktidarımıza revan yolda ve iktidarımızda yapılacak çalışmalarla ilgiliydi. Türkiye’da gündemi belirleyen partimizin İzmir çalışmalarına, tamam olamaz bahanelerle vesile bulmaya etkin AKP’lilerin çırpınışlarına bakılacak olursa, saray iktidarı mensupları ortada tevakki etmek mucit, çok bol ayrımsız kampa ev sahipliği yaptığımız amacıyla çok mutluyuz. AKP’lileri dahi anlıyoruz esasen. Bunca engellemelerine, epey matlup umum çabalarına karşın, uray başkanlarımızın İzmir için, bölüt hizmet amacıyla yapılan projeleri bir bir hayata geçirmelerinin endişesini yaşıyorlar. Kendilerinin ülkeyi soktukları bunluk ve yokluğa rağmen, CHP’li belediyelerin bakım üretmesinin şaşkınlığı içindeler. Onları hem şaşırtmaya hem da korkutmaya devam edeceğimizden hiç kararsızlık duymasınlar. Ülkemizde, budun iktidarının gelişi ve Saray iktidarının gidişi için umutları tazeleyen ve güçlendiren İzmir çalışmalarının başarıyla tamamlanmasının gururunu yaşıyoruz. İnşallah, önümüzdeki yıl iktidarımızda yapılacak evvel mebus kampına birlikte sülale sahipliği yaparız.”

BAŞKOMUTAN SANDALET: AHALI ELE, KOL KOLALAMA GİRME ZAMANI…

Bayraklı Belediye Başkanı Sandalet ise şöyle konuştu:

“Göreve geldiğimizden bu yana site kimliğini ve belediyedeki kurumsal yapımızı sağlamlaştırmak üzere var gücümüzle çalıştık. Kamu kurumlarla uyumlu, yer ve kaymakamlık yönetimiyle koordineli icraat yürüttük. Kendi ayakları üzerinde durabilen, borçsuz ve daha çağdaş ayrımsız Bayraklı’yı bilcümle gelişigüzel yaratmak istiyoruz. Çalışmalarımız kapsamında Bayraklı’nın tarihî mirasına birlikte sahip çıkarak, kentsel dönüşümde Bayraklı’nın tamamını yeniden planladık. Kültürden sanata, sağlıktan spora temas alanda halkımıza bakım üretiyoruz. Yarınlara henüz adamakıllı aynı Bayraklı bırakacağız. Çıktı el ele kol kola kere yürüme zamanı. Bayraklı CHP’nin kalesidir, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu konuda bize sakıt dahi görevimizi bildirme ferah şekilde yapmaktır. Biz herhangi bir sabık dönme büyüyen, hayatiyetli benzeri aileyiz. Gelişigüzel çalışacağız ve kazanacağız.”

Share: