CHP Sakarya İl Başkanı Keleş’ten Akarsu Zammına Aksülamel: “Sakarya Halkı Buna Layık Değil”

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, kentte suya yüzde 50 zam yapılmasına tepki gösterdi. Bahadır, “Altyapıyı yapmayanlar maliyetleri bahane ederek önce fırsatta suya bindirim yapıyor. Sakarya halkı buna layık değil. Halkımızı buna layık görenlere cevaz vermeyeceğiz. Fahiş zamların karşısında olacağız” dedi.

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Sakarya Akarsu ve Lağım Döşemi İdaresi Umumi Müdürlüğü (SASKİ) 3’üncü Alışılmamış Genel Asamble Toplantısı sonrası suya yüzde 50 zam yapılmasına yazılı izah yaparak aksülamel gösterdi. Batur, açıklamasında şunları kaydetti:

“KÜÇÜK AY AYINDA YAPILAN YÜZDELIK 30 BINDIRIM İLE BİRLİKTE BU YIL YAPILAN BINDIRIM ORANI YÜZDE 80 OLDU”

“Vatandaşı ve halkı düşündüğünü söyleyenler rastgele fırsatta bindirim yaparak vatandaşı hangi büyüklüğünde düşündüğünü ayrımsız posta elan gösterdi. Artan enflasyon ve sahn pahalılığı zımnında geçinemeyen vatandaşlarımız yapılan zamlarla henüz birlikte zor durumda bırakılıyor. Yıllardır Sakarya’yı yönetenler gine bizi şaşırtmadı ve Allah’ın suyuna yüzdelik 50 zam yaptı. Bunlar ‘Allah’ın suyunda mal alınır mı?’ diye geldiler ama yine millete verdikleri sözü tutmayıp milleti kandırdılar. Pahalılık ve hanay pahalılığı karşısında ezilmekte olan evdeki hesabı çarşıya uyduramayan vatandaşlarımızın suyuna yapılan bu bindirim kabul edilebilir değil. Takkadak bu yıl içerisinde gücük ay ayında yapılan yüzdelik 30 zam ile alay malay bu yıl yapılan zam oranı yüzde 80 oldu. Halkın cebine göz dikenler yaptığı serencam zamla bu arada bir numara bölgedeki su fiyatıyla İstanbul’daki akarsu fiyatını dahi geride bıraktı.

“SAKARYA HALKI BUNA LAYIK DEĞİL”

Sakarya’nın içmece suyu yıllardır Sapanca Gölü ve dağlardan gelen temel sularıyla karşılanıyor. Enfrastrüktür sorunu yıllardır çözülmedi. Bir Lahzada yanı başımızdaki Sapanca Gölü’nden akarsu getirmeyi beceremeyenler, Sakarya halkını kanserojen olduğu, afiyet açısında yoğun olduğu ve amansız hastalık yaptığı bildik asbestli borulara mahküm etti. Sakarya halkı hem kanser olacak hem dahi Türkiye’nin arz pahalı suyunu kullanacak. İlimizi yönettiğini düşünenler yıllardır hazır projelere gecekondu ve Sakarya halkına kanserli altyapıya layık gördüler. Bunun çözümü zarfında hiçbir öz yapmadılar. Yegâne yaptıkları halkın üzerinden kavilleşmek oldu. Altyapıyı yapmayanlar maliyetleri vesile ederek evvel fırsatta suya remiks yapıyor. Sakarya halkı buna müstahak değil. Halkımızı buna müstahak görenlere cevaz vermeyeceğiz. Fahiş zamların karşısında olacağız.”

Share: