CHP Umumi Komutan Yardımcısı Ayvaz, Muş’ta konuştu Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Umumi Başbuğ Yardımcısı Muharrem Ayvaz, “Meclis 1 Ekim’birlikte açılıyor. 2 Ekim’bile CHP’nin aile sahipliğinde 6’lı masa ikinci turuna başlayacak. İkinci turda temas şey çokça değişik olacak.” dedi.

Parti Sedir Üyesi Düş Aksungur ve Karı Kolları Genel Başbuğ Yardımcısı Ayten Gülsever ile Muş’a mevrut Ayvaz, partisinin yer başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Muş, Bingöl, Elazığ ve Tunceli’birlikte say yürüteceklerini belirtti.

Parti, Budun İttifakı ve 6’lı masa olarak çalışmalarını kararlılıkla sürdürdüklerini anlatan Eş, şöyle konuştu:

“Demokratik ünsiyet devleti üzere güçlendirilmiş milletvekili sistemi realizasyon edeceğiz. Türkiye bu sistemle devam edemez. İlk seçimde Ulus İttifakı’nın cumhur reisi adayı Türkiye’nin 13. reisicumhur olacaktır. Öncelikle vatandaşın ağır sorunlarını çözeceğiz. İlk haftada Sedir’ten çıkaracağımız kanun ‘siyasi ahlak yasası’ olacak. İlk imzalayacağımız kararname ‘strateji ve planlama teşkilatı’ üzerine olacak. Tarımda, sanayide ve eğitimde planlama olacak. Projelerimiz ve kadrolarımız amade. Anayasal ve yasal çalışmalarımız tamamlandı.”

“Meclis 1 Ekim’bile açılıyor. 2 Ekim’birlikte CHP’nin ocak sahipliğinde 6’lı masa ikinci turuna başlayacak. İkinci turda herhangi bir özdek haddinden fazla ayrımlı olacak.” diyen Erkek, iktidarları döneminde geçmiş yapacakları işlerden birinin dahi “Orta Şark Hazar ve İşbirliği Teşkilatı”nı kurmak olduğunu kaydetti.

Teşkilatın kurucu devletlerinin Türkiye, Suriye, İran ve Irak olacağını nâkil Eş, şöyle bitmeme etti:

“Sonraları sair devletler birlikte katılacak. Orta Şark’da sorunlar çözülecekse buradaki devletler ve uluslar çözecek. Bu çalışmaların bütünü yapılıyor. Intihap kararı alındığı dönem Türkiye rahat bir koku takanak. Türkiye’nin kaynakları ve kalifiye genç nüfusu var. Hiç kimse budunsal kimliği, fideist, mezhebi, düşüncesi ve hayat tarzı cihetiyle ötekileştirilemez. Buna katiyen cevaz edilmeyecek. 85 milyon sulh ve yaşayış içre hep birlikte yaşayacağız.”Share: