CHP’den çekilme eden Aslı Baykal partiye keder püskürdü

Sakat CHP Umumi Başkanı, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın biyokimya profesörü olan kızı Aslı Baykal, CHP’den incizap etti. Sosyal iletişim araçları hesabından “siyasi parti üyeliğiniz sonlandırılmıştır” bağlanmış mesajı paylaşan Aslı Baykal, “Hastalık ricat ettiniz?” sorusuna “Gördüğüm lazım konusunda yazmanız tam.” yanıtını verdi.

“E-FEHAMET ÜZERİNDEN İSTİFA ETTİ”

İstifaya ilgili CHP cephesinden önce yorumda üstelik CHP Sözcüsü Yüksek Öztrak, “Kendisi e-Oran üzerinden ricat etmiştir. Gerekçesinin namına sorulması daha akla yatkın olacaktır” dedi.

“CHP’Yİ KİMLİKSİZ BİR YAPIYA BÜRÜNDÜRDÜ”

Eyyam süren sessizliğini bozan Aslı Baykal, CHP’den illet ricat ettiğini açıkladı. MASA’ya konuk olan Baykal, CHP’nin gelecek üzere imge vermediğini söyledi. CHP’nin gelişigüzel seçmene erişebilmek için “çelişkili” mesajlar verdiğini dile getiren Baykal, CHP’nin forma parti taklidinden öteye gidemediğini belirtti. Baykal, CHP’nin siyasal rengini kaybetmeye başladığını belirterek, “Bu siyaset formu CHP’yi kimliksiz bir yapıya büründürmüş ve sığ politikaların mahkûmu haline getirmiştir” ifadelerini kullandı.

“BOZUKLUK DİLEYİP BUNU BULUNMAYAN SAYMAK HAFIZAYI SİLMEKTİR”

Baykal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘helalleşme’ girişimini ise ‘eskinin reddi’ ve ‘CHP’nin temel unsurlarıyla vedalaşma’ kendisine yorumladı. Helalleşme girişimini CHP’nin fırka politikalarından yağlık ‘bozukluk dileme’ hareketi yerine tabir fail Baykal, “Geçmişi yüzyıla raci ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan CHP’nin anne siyaseti için özür dileyip bunu namevcut saymak hafızayı silmektir” şeklinde konuştu.

“CHP GAYRİ MİLLİ BİR POZİSYONA GELDİ”

CHP’nin ciddi tıpkısı savrulma yaşadığını belirten Baykal, “Bu savrulmadaki sunu fert acıtıcı noktanın CHP’nin diğer millî benzeri pozisyona gelmesidir” dedi. Baykal, CHP’nin iki yıl boyunca kurultayı toplamamasını ‘farklı seslere, çözüm önerilerine kulak tıkamak’ namına değerlendirdi. Baykal, bahsettiği bu anlayışı ise ‘anti-demokratik’ olarak niteledi.

YENİ PARTİ KURACAĞI İDDİA EDİLMİŞTİ

Geçen sene üzerine, ‘CHP’nin gidişatından rahatsız olduğu ve eskimemiş parti kuracağı’ iddiaları ortaya atık Aslı Baykal, bu iddiaları içtimai medya hesabından yalanlamıştı.

KILIÇDAROĞLU’NA “ELEKTRİK FATURASI” POLEMİĞİNDE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Aslı Baykal, geçtiğimiz aylarda CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “faaliyet faturası ödememe” protestosunu dahi eleştirmişti. Cıvıltı zamlarını çıkıntılık etmek için faturasını ödemeyen Kılıçdaroğlu’nun evinin elektriği kesilmişti. Eşi Selvi Kılıçdaroğlu’yla alay malay faturaları ihtarname eden CHP lideri, “Eylemim ülkenin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına patırtılı başlamak içindir” demişti. Aslı Baykal ise bunun konusunda beniâdem vermeden Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek “Hayatiyet faturasını ödeyemeyene ehil geçmek iktidara gelince zindelik fiyatlarını zahir indireceğini anlatarak olmalı, akıbet getirmeyecek eylemlerle gündemi tahavvül etmek iktidara bindi oluyor” ifadelerini kullanmıştı.

Share: