CHP’li 11 büyükşehir belediyesinin AK Fırka takım başkanvekillerinden kuma izah Açıklaması

CHP’li 11 büyükşehir belediyesinin SELIM Tümen kol başkanvekilleri, şehirlerin ve vatandaşların hak ve hukukunu korumaya bitmeme edeceklerini belirtti.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Görgülü, Eskişehir, Sazak, Muğla, Tekirdağ, Hatay büyükşehir uray meclislerinin SELIM Tümen grup başkanvekilleri, Tekirdağ’birlikte Rumeli İskelesi’nde basın toplantısı düzenledi.

Toplantının kuma açıklamasını okuyan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi YANLIŞSIZ Fırka Takım Başkanvekili ve Süleymanpaşa Şehremini Cüneyt Yüksel, AK Partili 11 büyükşehir kol başkanvekilleri olarak Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün tasavvur gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne ayazlık gayesi doğrultusunda olduklarına aksan yaptı.

Yüksel, umumi manada milli savunmada, kalkınmada, enerjide ve ekonomide, yerelde ise Cumhurbaşkanı Recep Muaheze Erdoğan’ın rağbet belediyeciliği vizyonuyla 81 ilde, 84 milyon vatandaşa adalet ettiği hizmeti isnat etmek ve verilmesini istemek için aynı araya geldiklerini anlatım etti.

Yaklaşık 100 yıl geçmiş Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk aracılığıyla kurulan CHP’nin ” Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si”ne dönüştüğünü belirten Yüksel, “Atatürk’ün önsezi ve hedefleriyle yakından yahut uzaktan benzerliği dahi kalmadığı günümüz CHP’sinde, Kılıçdaroğlu’nun gayrı milli duruşu ve halkımıza söylediği yalanlarla arka kanı güdümünde ilerleyici tıpkı siyasi bina haline mevrut partinin deyim yerindeyse şirazesi kaymıştır.” dedi.

Yüksel, Kılıçdaroğlu’nun temel prensibinin “aksiyon yerine kulp tarh etmek” olduğunu istikbal sürdü.

“Tahminlerinden daha çok bütçe gönderiliyor”

CHP’li belediyelerin hükümetin kendilerine cins göndermediğini sav ettiğini tabir eden Yüksel, şunları kaydetti:

“Yaptıkları mecmu açıklamalarda, ‘hükümet bize kaynak göndermiyor’ diyerek halkımızı kandırmaya çalışan ve kıygın edebiyatı yapan CHP’li 11 büyükşehir uray başkanının yalanlarını, bugün eş sahipliğini yaptığımız bu toplantıda, Tekirdağ’ın CHP’li büyükşehir belediyesine aktarılan kerem ödeneğinden yeknesak vererek tanıtlamak ve gerçekleri halkımızla sarılmak istiyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılı dirimsel bütçesinde, merkezi bütçeden 770 milyon geleceğini öngörmüşken, AK Parti hükümetimiz, CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’hangi 2021 yılı amacıyla merkezi bütçeden 1 milyar 132 milyon 553 bin teklik göndermiştir.

Öyle tıpkı CHP’li belediye düşünün ki beklentisinin yüzde 147’sini karşılayan SELIM Partili hükümete yönelik, ‘AK Tümen hükümeti para göndermiyor, engelleniyoruz. o nedenle envestisman yapamıyoruz’ yalanlarıyla gelişim bilmezliklerine mazeret namına hükümeti suçlasın ve bunca yalana rağmen, bu belediyenin 2019, 2020 ve 2021 yılarında, gerçekleşen sağlık bütçesi toplamının yüzdelik 91’ini yeniden DOĞRU Fırka hükümeti karşılıyor olsunb. Buradan üstelik anlaşıldığı kabil Kılıçdaroğlu CHP’sinin büyükşehir uray başkanları birlikte dersiz topsuz beyanatlarla genel başkanlarının izinden gidiyor.”

“Becerisizliklerini örtmeye çalışıyorlar”

Yüksel, CHP vasıtasıyla yönetilen, 11 büyükşehir belediyesinin AK Parti kadro başkanvekilleri namına bugün hem Kılıçdaroğlu’na hem bile millete majör çağrıda yatmak üzere ayrımsız araya geldiklerine işaret etti.

CHP’li belediyelerin becerisizliklerini örtmeye çalıştıklarını sav fail Yüksel, şöyle bitmeme etti:

“Sayın Kılıçdaroğlu, partiniz vasıtasıyla yönetilen 11 büyükşehrimiz hizmetsizlik ve idaresizlik yüzünden kolaylıkla çökmektedir. Şehremaneti başkanlarınıza henüz evvel yaptığınız ‘işinize bakın’ çağrısı karşılık bulmamıştır. Uray başkanlarınız kentlerine değil, kendilerine bakmaktadırlar ve rastgele ay hazırladıkları ‘acziyet deklarasyonları’ ile bu beceriksizliklerini örtmeye çalışmaktadır.

Bunu yaparken de matlup ve yalana başvurmaktadırlar. Maalesef şehremaneti başkanlarınızın bu yalanına siz da eş olmaktasınız. Demin sizi milletimizin huzurunda ‘Belediyelerimiz engelleniyor, kaynakları kesiliyor’ ifadelerinizi tanıt etmeye çağırma ediyoruz. Bunu ispat etmezseniz, sizi milletimizin nezdinde müfteri ilan ediyoruz.”

-“Tekirdağlılar bildirme fiyatlı suyu kullanıyor”

Yüksel, DOĞRU Partili belediyelerin temas ahit çalışmaya, üretmeye, milletin adalet ve hukukunu korumaya bitmeme edeceğini vurguladı.

DOĞRU Partili belediyelerin geceli gündüzlü çalışmalarını sürdürdüğünün altını çizen Yüksel, “Milletimizi Kılıçdaroğlu CHP’sinin alacak, dolma ve beceriksizliğine mahkum etmemek için layenkati çalışmaya bitmeme edeceğiz milletimiz müsterih olsun.” dedi.

Tekirdağlıların Türkiye’nin yeryüzü fiyatlı suyunu kullandıklarına vurgu yapan Yüksel, bunun nedeninin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi olduğunu istikbal sürdü.???Share: