CHP’li belediyede skandal aplikasyon: Emzirme odasına, mescide dünyalık ile giriliyor

Edirne’nin CHP’li Uzunköprü Belediyesi’nde skandal uygulama başlatıldı. Otogarda bulunan emzirme odası ve mescide girişler 3 TL ile yapılabiliyor. Mescit girişine konulan mal turnikesi tepkilere etmen oluyor.

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde ilçe otogarında mescidin, tuvaletin ve çocuk hizmet odasının bulunduğu alanın önüne turnike konuldu. Alana örtmek talip vatandaşlar, 3 TL vererek kalp girebiliyor. SELIM Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Alemdar Kuruşar, oluşturulan manzaraya tepki gösterdi. Kuruşar, gördüğü dekor karşısında şaşkına döndüğünü belirterek, Türkiye’nin hiçbir durumunda olmayan benzeri uygulama olduğunu vurguladı.

Otogara mevrut ayrımsız insanın mescide gideceğini evet birlikte çocuğunu emzireceğini kimseye anlatmak zorunda olmadığını belirterek Kuruşar, “Vadi çalışmaları çerçevesinde eskimemiş işlenmiş olan otogarımızı ziyaret ettik. Esnafımızın dertlerini sıkıntılarını dinledik ve birçok tartı ile karşılaştık. Bunu yanında turnikeler ile karşılaşınca zorumuza gitti. Mescidin, tuvaletin ve yavru bakım odasının orada turnikenin olması bizim zorumuza gitti. Hakeza elem durumun derhal düzeltilmesini istiyoruz. Zira orada tamam başbuğ bayan oradan dünyalık alındığını sav ediyor. Amma saat 11, 12’de gelen benzeri eş ego mescide gideceğim, ego bala emzirme odasına gideceğim diye gidip birisine anlatım vermesine gerekmiyor 2022 yılında. Taraf taraftan şerh yaparak oranın açıkça olması lazım. Zahir bir şekilde milletin bu hizmete erişmesi gerektiğini düşünüyorum. Derhal düzeltilmesi gerektiğini istek ediyorum uçarı kınıyorum” dedi.

Bu arada, mevrut tepkiler üzerine turnikenin kaldırıldığı öğrenildi. – EDİRNE

Share: