CHP’li bozuk tutumlu: “İğneyi evvel kendimize batırmalıyız”

– CHP’li çarkıt yönetici: “İğneyi geçmiş kendimize batırmalıyız”

İSTANBUL – Büyükada’bile Adalar Belediyesi aracılığıyla planlı sarsıntı mevzulu panelde konuşan CHP’li eski becerikli Arif Ziyalı, “15 yıldır yerelde iktidarız. Uray binamız üzerine katabolizma kararı münfail. ve bunu ne yıkmadık, niçin yapmadık? İğneyi önceki kendimize batırmamız lazım” diye sitem etti. Konuşması kesilen Münevver’ın arkası sıra kortej kayran Adalı bir vatandaş ise, “Bu binaların ruhsatını kim veriyor? Yer Sarsıntısı öldürmüyor adamı, yapı öldürüyor” diye niteleyerek reaksiyon gösterdi.

Kahramanmaraş merkezli zelzele felaketinin peşi sıra Adalar Belediyesi tarafından Büyükada Küçük Asya Kulübü’nde sarsıntı konulu siyasal düzenlendi. 24. Çevrim CHP İstanbul Saylav, Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Haluk Eyidoğan, İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde Öğretim Üyesi Dr. Umut Müşteri ile İmar ve Şehircilik Müdürü Hüseyin Yılmaz’ın banak gerçekleştirdiği panelde küçümseme düz CHP’li eski yöneticilerden Arif Aydın’ın “İğneyi önceki kendimize batırmamız lazım” diye sitem etmesi ilgi çekti.

“İğneyi ilk kendimize batırmamız lazım”

Ziyalı konuşmasında, “24 sene önce 17 Ağustos depreminden kolaylıkla bilahare Eylül ayında Haluk hocam yine hakeza bir kalabalığa seslendi. Elan bile kalabalıktı. Hocamı dinledim, marifet geliştiği üzere az buçuk daha gelişmişini anlattı. O anlatımı dinleyen biraz kişiden biriyim. 24 sene öncesini anlatan hocam, 15 almanak yerel iktidarımızda, esbak umumi Umumi Komutan Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi ‘iğneyi geçmiş kendimize batırmamız geçişsiz.’ Demincek bizim öncelikle yapmamız müstelzim biricik ayrımsız şey var. Uray binamız karşı yıkım kararı münfail. Bunu neden yıkmadık, sebep yapmadık? Orada birinci derecede akrabalarımız var. 15 yıldır bile biz yerelde iktidarız. Serencam 4 yılda büyükşehir ve adada birlikte iktidarız” ifadelerini kullandı.

Konuşması kesilen Aydın’ın peşi sıra bayram alan adalı tıpkı yurttaş ise “Bu kadar insanımız fert verdi, hepsine Cenabıhak yağmur eylesin, geride kalanlara Cenabıhak sabır versin. Hastanede olanlara Tanrı şifalar versin. Binalara bu ruhsatları kim veriyor? Eş beton atıyor, kimesne gelip kontrol etmiyor. Bu binaların ruhsatını kim verdi? Sarsıntı öldürmüyor adamı, bina öldürüyor” diyerek aksülamel gösterdi.

Share: