CHP’li çarkıt becerikli Münevver: “İğneyi önceki kendimize batırmalıyız”

Büyükada’de Adalar Belediyesi yoluyla planlı sarsıntı mevzulu panelde konuşan CHP’li bozuk yönetici Arif Entelektüel, “15 yıldır yerelde iktidarız. Şehremaneti binamız hakkında yıkım kararı alınmış. ve bunu niçin yıkmadık, niçin yapmadık? İğneyi önceki kendimize batırmamız lazım” diyerek sitem etti. Konuşması kesilen Münevver’ın peşi sıra saraka düz Adalı bir yurttaş ise, “Bu binaların ruhsatını ki veriyor? Deprem öldürmüyor adamı, çatı öldürüyor” diye niteleyerek aksülamel gösterdi.

Kahramanmaraş merkezli yer sarsıntısı felaketinin ardından Adalar Belediyesi aracılığıyla Büyükada Rum Kulübü’nde yer sarsıntısı mevzulu siyasal düzenlendi. 24. Bölüm CHP İstanbul Mebus, Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Haluk Eyidoğan, İTÜ Mimari Fakültesi’nde Öğretim Üyesi Dr. Düş Almaç ile İmar ve Kentçilik Müdürü Hüseyin Yılmaz’ın lokma tatlısı gerçekleştirdiği panelde hezel düz CHP’li bozuk yöneticilerden Arif Aydın’ın “İğneyi evvel kendimize batırmamız geçişsiz” diyerek sitem etmesi dikkat çekti.

“İğneyi önceki kendimize batırmamız geçişsiz”

Işıklı konuşmasında, “24 yıl evvel 17 Ağustos depreminden lahzada sonra Ilkgüz ayında Haluk hocam yine hakeza benzeri kalabalığa seslendi. Elan de kalabalıktı. Hocamı dinledim, veri geliştiği için biraz henüz gelişmişini anlattı. O anlatımı dinleyen beş altı kişiden biriyim. 24 yıl öncesini anlatan hocam, 15 almanak domestik iktidarımızda, esbak umumi Genel Komutan Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi ‘iğneyi önceki kendimize batırmamız geçişsiz.’ Demin bizim öncelikle yapmamız müstelzim bir tane tıpkı madde var. Uray binamız için yadımlama kararı alınmış. Bunu illet yıkmadık, münasebet yapmadık? Orada birinci derecede akrabalarımız var. 15 yıldır birlikte tığ yerelde iktidarız. Akıbet 4 yılda büyükşehir ve adada da iktidarız” ifadelerini kullandı.

Konuşması kesilen Vazıh’ın arkası sıra saraka düz adalı bir yurttaş ise “Bu büyüklüğünde insanımız duygusal verdi, hepsine Allah rahmet eylesin, geride kalanlara Cenabıhak sabır versin. Hastanede olanlara Cenabıhak şifalar versin. Binalara bu ruhsatları kim veriyor? Adam beton atıyor, kimesne gelip arama etmiyor. Bu binaların ruhsatını kim verdi? Sarsıntı öldürmüyor adamı, çatı öldürüyor” diye niteleyerek tepki gösterdi. – İSTANBUL

Share: