CHP’li Öztrak: Kuma reisicumhur adayımız 6’lı masada belirlenecektir

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı ve Fırka Sözcüsü Üstün Öztrak, reisicumhur adaylığı tartışmalarına ilgili, “Sayın Ağırbaşlı, Ankaralılar aracılığıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanımız olarak seçilmiştir. Yekpare büyükşehir şehremaneti başkanlarımız kadar üstün hizmetler vermektedir. Kuma cumhurbaşkanı adayımız 6’lı masada belirlenecektir. Hem Türkiye Cumhuriyeti’nin 13’üncü reisicumhur hem da herkesin cumhur reisi olacaktır” dedi.

CHP’li Öztrak, Umumi Komutan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Eşkal Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Hafta sonu meydana gelen gidiş geliş kazalarına ilgili konuşan Öztrak, “Değme iki kazada 35 yurttaşımız yaşamını yitirdi. Yüreklerimiz parçalandı. Yaşamını yitiren kül yurttaşlarımıza, Allah’tan yağmur diliyoruz. Acıklı ailelerine sarrafiye sağlığı diliyoruz. Mardin Derik’te yaşanan kazalardaki TIR’ların, ayrımsız firmaya ilgilendiren olduğu söyleniyor. Bu da hisse senedi ve çevirgeç güvenliği üstüne ödün verildiği kuşkularını artırıyor. Farklı taraftan mütezayit masraflar dolayısıyla otobüslerin, kamyonların eskiyen lastiklerini yürümek yerine bundan sonra lastiklerine diş açtığını defaatle söyledik. Bakımların, sigortaların eskiden yapılamadığını anlattık. Bu tehlikeler üzere uyardık. Kamu bu kazaların ciddiyetle soruşturulmasını ve sorumluları hakkında bildirme pahal cezaların verilmesini bekliyoruz” dedi.

‘YDK SÖZCÜLERİ GEREKLİ BİLGİLERİ VERECEKTİR’

Soruları akseptans fail Yüksek Öztrak, Efdal Sıkı Yerleşmiş’ndan (YDK) Bolu Şehremini Tanju Özcan için serencam çıkıp çıkmadığıyla ilgilendiren soruya “Dosyayı tıpkısı kat YDK’ya göndeririz. Sonra proses orada yürür. Sürecin sahibi YDK’mızdır. Dolayısıyla hangi olup bittiğiyle ilişik adına YDK sözcüleri, lüzumlu bilgileri verecektir. MYK namına tüzüğümüz gereği bu sürece genişlik ufak aynı karışmada bulunamayız” cevabını verdi.

‘SAYIN KIRICI, ABB BAŞKANIMIZ ADINA SEÇİLMİŞTİR’

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun reisicumhur adaylığıyla ilgili açıklaması hatırlatılan Öztrak, “Sayın Bunaltıcı, Ankaralılar tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanımız namına seçilmiştir. Tekmil büyükşehir belediye başkanlarımız üzere faik hizmetler vermektedir. Evvel hele elan, akva tıpkısı şekilde, altı çizildiği üzere milletimiz emin olsun. Ortak reisicumhur adayımız 6’lı masada belirlenecektir. Hem Türkiye Cumhuriyeti’nin 13’üncü cumhur reisi hem da herkesin reisicumhur olacaktır” diye niteleyerek konuştu.

Share: