CHP’li Torun, Ordu’da gündeme ilgili soruları yanıtladı Açıklaması

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Seyit Torun, “Altılı Ganyan masa şu anda tehlikesiz adımlarla yoluna devam ediyor. her bir toplantı gelişerek, Türkiye’nin sorunlarının çözümü noktasında ortak birliktelik ortaya koyarak bitmeme ediyor.” dedi.

Torun, Altınordu ilçesinde katıldığı tıpkı program sonrası gazetecilerin gündeme ilgilendiren sorularını yanıtladı.

Türkiye’nin adım adım seçime gittiğini tamlayan Torun, altılı ganyan masaya yönelik arada sırada kamuoyundaki ayrımlı değerlendirmelerin, bu masayı üleştirme çabası olduğunu ati sürdü.

Seyit Torun, masanın etrafında bulunan liderlerin şu anda sorumluluklarının farkında olduğunu vurgulayarak, “Altılı masa şu anda sakıncasız adımlarla için bitmeme ediyor. her bir derinti gelişerek, Türkiye’nin sorunlarının çözümü noktasında kuma birliktelik ortaya koyarak devam ediyor.” diye konuştu.

Türkiye’yi içre bulunduğu sorunlardan kurtarabilmek ve çözüm tarh etmek için altılı masanın daim aynı araya geldiğini kaydeden Torun, “Elbette 6 ayrı politik partiyiz. zaman zaman ayrımlı değerlendirmeler gibi. Ayrımlı görüşler mümkün. Amma bu masa milletin ve ülkenin geleceği amacıyla kuruldu. Emniyetli adımlarla bile için bitmeme ediyor.” ifadesini kullandı.

CHP’li Torun, altılı masanın adayının kim olacağı sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Altılı Ganyan masa bunu zamanı gelince açıklayacak. Onlar da zat aralarında kıymetlendirme yapıyorlar. Amma arada bir bunu değişik şekilde algılayan, algılatmaya çalışanlar olanaklı. Amma inanıyorum ki 6 şef ayrımsız araya geldiğinde banko kazanacak adayla ve Türkiye’yi kucaklayacak, sorunlarını bütün alay malay kuma akılla çözecek aynı adayla yola çıkacaktır.”

Share: