Çığır liseli gençler günce ekmek üretimine bitmeme ediyor

Milli Eğitim Bakanlığının ’81 İlde 100 Ekmek Fırını’ projesiyle Bayburt Mesleksel ve Teknik Rum Lisesine kazandırılan fırın atölyesi, depremin arkası sıra taşımalı eğitime müteveccih aldatmak üretimini sürdürüyor.

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında Bayburt Valiliğinin himayesinde cümle imkanlarını seferber eden İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ekmek atölyesinde depremzedeler üzere günlük 15 bin paketlemek kapasitesiyle istihsal yaparken üretilen ekmekler Vekâlet ve Vilayet koordinesinde sarsıntı bölgesine sevk edildi. Yer Sarsıntısı müzaheret sürecinde 100 bin savuşturmak üretimiyle depremzedelere destek sağlayıcı Mesleki ve Teknik Küçük Asya Lisesi, 20 Şubat’tan itibaren taşımalı yetişek kapsamındaki öğrenciler ve zat öğrencileri amacıyla günlük 4 bin savsaklamak üretiyor.

İl Milli Terbiye Müdürü Rahmi Güney, “Iri teessürat ve kayıplar yaşadığımız bu dönemde milli kontak ve el birliği ruhu içinde bu süreci atlatacağımıza inanıyorum. Yaşanan üzücü afetten bilahare depremden etkilenen bölgeye yapılan yardımlar için domuzuna yurdumun yurttaşlarına ve yetişek camiamıza bire bir misil henüz şükranlarımı arz etmek isterim. Bakanlığımızın ve Valiliğimizin koordinesinde tığ bile yer sarsıntısı bölgesi üzere mücahede mefhumu gözetmeksizin Mesleksel ve Beceri Anadolu Lisesi personeli başta koyulmak amacıyla kül ekibimizle ve öğrencilerimizle birlikte depremzedeler amacıyla savaş ettik. Ülkemizin bu dayanabilen süreçten çıkması amacıyla ahali ele, istek gönüle mücadelemizi sürdürmeliyiz” diyerek hayatını kaybeden vatandaşlara ayrımsız kat henüz Allah’tan yağmur, yakınlarına başsağlığı diledi. – BAYBURT

Share: